شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
چگونه توسط تلگرام فایل تصویری GIF بسازید؟

چگونه توسط تلگرام فایل تصویری GIF بسازید؟

اگر تلگرام را تنها یک پیامرسان به منظور چت کردن با دیگر کاربران خطاب کنیم، به راستی به این اپلیکیشن پر کاربرد صفتی ناروا نسبت داده ایم!
تلگرام اکنون به لطف بهره بردن از ویژگی هایی همچون کانال و همچنین گروه هایی با قابلیت دارا بودن ۵۰۰۰ نفر کاربر در زمره شبکه های اجتماعی بشمار می رود.
کانال ها را در واقع می توان به پیج ها در فیس بوک، شبکه اجتماعی بسیار محبوب پیشین نزد ایرانیان، نسبت داد که عده ای در آن نسبت به بارگزاری مطالب اقدام کرده و عده ای دیگر آن ها را لایک، اشتراک گذاری و یا برای آن ها کامنت گذاری می کردند.

گیف
از جمله تغییرات اساسی که در یکی از چند آپدیت پیشین تلگرام مشاهده شد، قابلیت قرار دادن فایل های ویدئویی با پسوند gif بود.همانطور که میدانید پسوند gif در دسته بندی تصاویر و عکس ها بشمار می رود که با قرار دادن چندین تصویر در کنار یکدیگر بصورت پشت سرهم، یک فایل ویدئویی را بوجود می آورند.اما درست به همان دلیلی که در دسته بندی عکس ها قرار می گیرند، این دسته از فایل های ویدئویی فاقد صدا هستند.

اکنون در آپدیت جدید تلگرام این امکان فراهم شده تا در درون خود اپلیکیشن اقدام به ساخت این نوع از فایل های ویدئویی کنیم.
پیش از همه از بروز بودن نسخه تلگرام خود بر روی iOS یا اندروید اطمینان حاصل کنید، چون قابلیت ساخت فایل gif درست از نسخه ی ۳٫۱۲ به این اپلیکیشن اضافه شده است.

حال در صفحه ی چت یک کاربر که می تواند خود شما باشید، به ارسال یک ویدیو به همان روش سابق اقدام کنید، بدین معنی که گیره پایین سمت راست را لمس نموده و سپس Video را برگزینید البته در اینجا همانند سابق این امکان وجود دارد که یک ویدیو جدید را خودتان ضبط نمایید.

قدم بعدی و در صفحه ی بعد از انتخاب ویدیو یا ضبط آن، آیکنی به صورت بلندگو به چشم می خورد. این آیکن را لمس نمایید تا در وضعیت بی صدا قرار گرفته و فایل gif شما ایجاد شود.البته، زدن دکمه Send را فراموش نکنید.

منبع: زوم تک

 

(Visited 76 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *