جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
۷ نکته ای که کمتر کسی در خرید ماشین می داند

۷ نکته ای که کمتر کسی در خرید ماشین می داند

خرید یک ماشین جدید در کنار اینکه بسیار هیجان انگیز و جذاب است، می تواند گیج کننده و استرس زا نیز باشد، علی الخصوص زمانی که شما قصد خرید برند و مدل جدیدی را داشته باشید.

اما با در نظر گرفتن توان مالی و ویژگی هایی که از یک ماشین انتظار دارید، می توانید اطلاعات مفیدی به دست آورید که به شما در خرید کمک شایانی می کند در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد:

۱- صداقت همواره بهترین سیاست در تعامل با فروشنده است

همیشه این اعتقاد وجود داشته که فروشندگان خودرو قصد فریب مشتری را دارند و همین موضوع موجب مقابله به مثل مشتری شده است در حالیکه این روش به هیچ عنوان موثر نیست.چرا که فروشنده همیشه در حال انجام این کار است و شما تنها چند بار در زندگی تان ماشین می خرید بنابراین روراست بودن در ارتباط با توان مالی، زمان و هدفتان موجب احترام متقابل و در نتیجه آسان تر شدن این فرایند می شود.

 

۲- هزینه های جانبی را فراموش نکنید

زمانیکه شما یک ماشین می خرید باید این مساله را درنظر بگیرید که تنها هزینه خرید را متحمل نمی شوید بلکه یک خودرو همواره هزینه های جانبی مثل سوخت، بیمه و هزینه های جاری دیگری دارد که حداقل باید روی ۱۰ درصد از درامد ماهانه ی خود برایش حساب باز کنید.

همچنین باید این را درنظر بگیرید که یک خودرو مانند دارایی های دیگر همچون خانه با گذشت زمان ارزشش بالا نمی رود و با توجه به استهلاکی که دارد برایتان در آینده سودی نخواهد داشت.بنابراین برای شروع هزینه های یک سال آن را تخمین بزنید.

 

۳- آینده را فراموش نکنید

پیش بینی آینده شاید کمی سخت یا حتی غیر ممکن باشد اما حدس زدن در مورد اینکه چند سال می خواهید از آن ماشین نگهداری کنید یا چه اتفاقاتی در آن سال ها رخ می دهد، بسیار مفید خواهد بود چرا که به شما کمک خواهد کرد خودرویی را انتخاب کنید که فقط برای امروز نباشد .

 

۴-میان انتظارات و تعامل مالی تان تعادل ایجاد کنید

هیچ گاه اجازه ندهید رویاهای شما از یک خودرو شما را به مشکل مالی بیاندازد.بسیاری از افراد هستند که با این انتخاب غلط و اجاره ماشین، خود را به سختی می اندازند. بنابراین با در نظرگرفتن بودجه مالی تان خودرویی را انتخاب کنید که مشابه ایده آل شما است.

 

۵- بهای اصلی ماشین، تنها هزینه ی موجود نیست

زمان خرید به این موضوع توجه کنید که قیمت یک خودرو تنها آن چیزی نیست که بر روی آن نوشته، بلکه گاهی بیشتر از آن است و این به دلیل هزینه های جانبی هنگام خرید است.

 

۶- وام بگیرید

گرفتن وام از بانک و یا موسسات قابل اعتماد قبل از مراجعه برای خرید می تواند بسیار به شما کمک کند.

 

۷- در ارتباط با خدمات همراه ماشین آگاه باشید

قبل از هر اقدامی اطلاعاتتان را از خدماتی همچون انواع گارانتی و هزینه آن کامل کنید، و توان مالی تان را متناسب با آن خدمات درنظر بگیرید. با مد نظر قراردادن این نکات هیچ گاه دچار سردرگمی در خرید خودرو نخواهید شد.

مترجم : وحیده امینی

(Visited 90 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *