جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
چگونه از شر خارش پوست خلاص شویم؟

چگونه از شر خارش پوست خلاص شویم؟

اختصاصی چاره چی/ خارش پوست می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، بیماری های پوستی، بافت لباس ها و یا حتی بیماری هایی مثل دیابت، مشکلات خونی، مسمومیت و .. هم می توانند در این زمینه دخیل باشند.

– اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که به پزشک متخصص مراجعه کنید تا دلیل خارش پوست شما را تشخیص دهد ،این کار کمک می کند تا شما روی درمان علت اصلی متمرکز شوید. از مهم ترین عوامل خارش پوست عبارتند از :

– آبرسانی کم به پوست

– بیماری های پوستی

– تعرق

– التهابات ناشی از لوازم آرایشی

– واکنش های آلرژیک

– گزش حشرات

– استرس

– عوارض جانبی برخی از داروها

– زمانیکه علت خارش پوست شما مشخص شد، می توانید از روش های مختلفی برای درمان و آرام کردن آن استفاده کنید، یکی از این راه ها استفاده از کمپرس آب سرد است،باید توجه داشته باشید که یخ یا آب سرد نباید مستقیما به پوست شما بخورد.

– بابونه هم درمان گیاهی دیگری است که خواص متعددی از جمله دمنوش آن برای گلو درد دارد و شما می توانید با ترکیب یک قاشق غذاخوری بابونه و یک فنجان آب در حال جوشیدن، ترکیبی به دست آورید که بعد از خنک شدن روی پوست قرار داده و از شر خارش ها خلاص شوید.

– آلوئه ورا گیاه دیگری است که نوشیدنی یا ژل آن به رطوبت پوست و درمان نواحی زخم شده کمک می کند.ژل داخل آلوئه ورا را خارج کرده و روی ناحیه ای که دچار خارش است قرار دهید ، به سرعت مشکلتان حل خواهد شد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.beauty.onehowto.com

(Visited 84 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *