جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
افراد سمی اطرافتان را با این علائم بشناسید!

افراد سمی اطرافتان را با این علائم بشناسید!

اختصاصی چاره چی / همه ما در زندگی مان با افراد متفاوتی روبرو می شویم که تعدادی از آن ها می توانند به زندگی و سلامت مان آسیب بزنند، این افراد را اصطلاحا افراد سمی می گویند که در این مطلب با نشانه های آن ها بیشتر آشنا می شویم.

– حقه بازی

آن ها با بکار گرفتن ترفندهایی شما را به انجام آنچه می خواهند مجبور می کنند به صورتی که خودتان هم متوجه این موضوع نمی شوید در واقع آن ها از اطرافیانشان برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند.

– قضاوت دیگران

آن ها هیچ انتقادی را در ارتباط با خودشان نمی پذیرند و همیشه در حال قضاوت کارهای انجام داده یا انجام نداده شما هستند به صورتیکه شما بعد از مدتی اعتماد به نفستان را از دست می دهید.

– بی مسئولیتی

آن ها در مقابل کارهایی که شما به خاطر آن ها انجام داده اید یا احساسی که به دنبال رفتار یا احساس آن ها پیدا کرده اید هیچ مسئولیتی را نمی پذیرند اما از نظرات خودشان به شدت دفاع می کنند و شما با احساسات تان تنها می مانید.

– عذرخواهی نکردن

این افراد اگر دچار اشتباهی بشوند به هیچ عنوان عذرخواهی نمی کنند و به صورتی وانمود می کنند که شما احساس می کنید که مقصر هستید، در واقع آن ها سعی می کنند در این شرایط توجه و دلسوزی شما را به خودشان جلب کنند.

– رفتارهای متناقض

شما در رفتارتان با این افراد بین چند راهی گیر می افتید زیرا آن ها در شرایط مختلف رفتار متفاوتی دارند و شما همیشه از برخورد و شخصیت آن ها غافلگیر می شوید، این افراد زمانیکه بخواهند هدفی را دنبال کنند و از شما بخواهند که کاری را برایشان انجام دهید، با شما رفتار خوبی خواهند داشت.

– مجبور کردن دیگران به اثبات

آن ها کاری می کنند تا شما این افراد را به دیگران ترجیح بدهید و یا کاری را که از شما می خواهند را بر انجام همه کارها مقدم بدانید تا از نظر آن ها فرد مورد تاییدی شوید، در واقع شما بعد از مدتی رابطه با این افراد می بینید که دائما در تکاپو هستید تا خودتان را به آن ها اثبات کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.psychologytoday.com

(Visited 16 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *