دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
۵ راه بخشیدن کسانی که دوستشان داریم

۵ راه بخشیدن کسانی که دوستشان داریم

اختصاصی چاره چی/ چرا بخشیدن برای ما کار سختی است؟ احتمالا دلیل این موضوع تلاش ما برای ثابت کردن خودمان و اعتقادتمان است و برخی افراد نمی توانند بدون انتقام گرفتن از کسانی که به آن ها آسیب زده اند، به آرامش برسند.

اغلب ما می ترسیم که خشم مان در بخشش برطرف نشود و چون حس می کنیم اگر دیگری را ببخشیم کنترلمان را از دست می دهیم و شاید دوباره از سمت او آسیب ببینیم کمتر این گزینه را انتخاب می کنیم.

اما همگی ما باید بخشیدن را بیاموزیم و آن را در زندگی خود پیاده کنیم. گاهی اوقات بخشیدن یک دوست چنان می ‏تواند فضای ذهنی ما را باز کند که هیچ عمل دیگری به آن نمی‏رسد.برای شروع بهتر است مراحل زیر را امتحان کنید تا بخشیدن برایتان راحت تر شود.

۱- برای گام اول، مساله ی ناراحتی تان از فرد مقابل را دقیقا مشخص کنید و چرایی و دلیل آن را برای خودتان توضیح دهید.

۲- بعد از اینکه دلیل ناراحتی تان را کامل متوجه شدید، موانعی که بوسیله آن ها بخشیدن فرد مقابل برایتان سخت می شود را شناسایی کنید.آیا از صدمه دیدن دوباره توسط آن فرد می ترسید یا اینکه فکر می کنید بخشش شما را آسیب پذیرتر می کند؟

۳- همیشه به خودتان یادآوری کنید که همه ما انسان هستیم و هیچ کس کامل نیست و خودتان را جای فرد مقابل بگذارید که نیاز به بخشیده شدن دارد.چه حسی پیدا می کنید؟سعی کنید فرد بزرگ ماجرا، شما باشید.

۴- اگر شما ببخشید آسیب کمتری می بینید و در آینده در مواجهه با اتفاقات اینچنینی انرژی منفی کمتری به سمت شما جذب می شود.

۵- توجه کردن، احترام گذاشتن و عکس العمل هایی همچون لبخند زدن و …همچنین رابطه ی رو در رو با فردی که از سوی او آسیب دیده اید یا ناراحت هستید می تواند احتمال بخشیدن را از سوی شما بیشتر کند.

مترجم : وحیده امینی

منبع: dailytelegragh

(Visited 48 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *