جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
خوراكي هاي سالمی که بهتر است به سگ خانگي تان بدهید

خوراكي هاي سالمی که بهتر است به سگ خانگي تان بدهید

اختصاصی چاره چی / برخی از صاحبان حیوانات خانگی نگران محتویات تشکیل دهنده غذاهای حیوانات خانگی هستند. به همین دلیل سعی می کنند از غذاهای خانگی استفاده می کنند، در این مطلب به معرفی بهترین غذاهای مناسب برای سگ ها می پردازیم.

– بلغور جو

بلغور جو به دلیل فیبر زیادی که دارد، به سیستم گوارش و هضم غذای سگ ها به خصوص سگ های با سن بیشتر که در هضم غذا دچار مشکل هستند، کمک می کند.جو دوسر را پخته و اجازه دهید خنک شود و به سگ تان بدهید.


– جعفری

parsley-e1464794696759

اگر سگ شما دچار مشکلات تنفسی باشد جعفری گزینه بسیار مناسبی است، این سبزی سرشار از پتاسیم و کلسیم است که به آرام شدن گلو درد و مشکلات تنفسی سگ ها کمک می کند.

– نخود فرنگی

نخود فرنگی سرشار از پتاسیوم است که یک ماده معدنی ضروری برای سلامت سگ ها است.نخود فرنگی همچنین دارای فسفر و ویتامین B است.

– روغن نارگیل

coconut-oil-e1466518226206

روغن نارگیل نه تنها برای ما بلکه برای سگ ها هم بسیار مفید است، فقط دقت کنید که از انواع طعم دار یا شیرین آن نباید استفاده کنید.این ماده حاوی ترکیبات ضد باکتریایی و ضد ویروسی است که از بیمار شدن سگ ها جلوگیری می کند.

– جلبک دریایی

جلبک های دریایی حاوی مقادیر زیادی فیبر و ویتامین C و E هستند که به سوخت و ساز بدن سگ ها کمک می کنند.

– هویج

carrots-e1464533276605

هویج دارای چند نوع ویتامین است که به از بین بردن میکروب های دندان سگ ها کمک می کند و از پوسیدگی و عفونت آن ها جلوگیری می کند.

– ماست

لبنیات و به خصوص ماست، کلسیم مورد نیاز بدن سگ ها را تامین می کنند و بهتر است از لبتیات کم چرب برای آن ها تهیه کنید.

مترجم: وحیده امینی

منبع: www.davidwolfe.com

(Visited 45 times, 1 visits today)