شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
٩ راهکار برای کاهش استرس در زنان باردار شاغل

٩ راهکار برای کاهش استرس در زنان باردار شاغل

زنان شاغل بارداری که دوران بارداری خود را در محل کار می گذرانند، کم نیستند. البته کار کردن و بارداری هم هیچ مغایرتی با یکدیگر ندارند.

اما بهتر است مادران در این دوران نسبت به رعایت برخی نکات ظریف دقت داشته باشند و از کارهای سخت و ساعات کاری طولانی فاصله بگیرند.

با توجه به تغییرات جسمی و روانی که در دوران بارداری برای مادران به وجود می آید و همچنین اهمیت استراحت در این دوران، کسانی که شاغل هستند باید بدانند که بین کار و زندگی باید تعادل ایجاد کنند تا استرس هایشان کمتر شود. در نظر گرفتن راهکارهایی که در ادامه مطلب به آن ها اشاره می کنیم، می تواند از استرس فرد به طرز قابل ملاحظه ای کم کند.

۱- یک رژیم غذایی سالم برای خودتان ترتیب دهید.خوردن سبزیجات و میوه های تازه و میان وعده های سالم را جایگزین غذاهای با کالری بالا و سرخ شده مثل انواع فست فودها و غذاهای نیمه آماده کنید.زیرا افزایش وزن شما را منفعل تر و سرعت فعالیت های کاری شما را کمتر می کند.

۲- حداقل ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در هر روز ورزش کنید و برای آن برنامه ی روزانه در نظر بگیرید.این تحرک روزانه روحیه شما را بهتر کرده و خون رسانی به جنین را با سرعت بیشتری انجام می دهد.

۳- همکارانتان را از وضعیتتان مطلع کنید تا آن ها هم در ارتباط با شما با ملاحظه تر رفتار کنند و شرایط بهتری را برایتان اختصاص دهند.

۴- اگر امکان این را دارید که در مدت بارداری در خانه باشید از این فرصت استفاده کنید و کارهایتان را در خانه انجام دهید تا آرامش بیشتری داشته باشید.

۵- به دوران پس از زایمان هم فکر کنید و اگر احساس می کنید از عهده ی یک کار تمام وقت بر نمی آیید و این کار استرس زیادی را برایتان دارد، از رییس تان برای یک کار پاره وقت مشورت بگیرید و با خانواده تان نیز در ارتباط با این موضوع صحبت کنید.

۶- از بابت نگرانی های کاری در خانه ذهنتان را آزاد کنید و برای انجام همه ی کارها در خانه نگران نباشید و از دیگران کمک بگیرید.شما باید بدانید که آرامش و شاد بودن در دوران بارداری مساله بسیار مهمی است.

۷- اگر فرزند دیگری در خانه دارید شرایط را به آن ها توضیح دهید و در صورت نیاز از آن ها کمک بخواهید این فرصت خوبی برای استقلال و اعتماد به نفس بیشتر آن ها است.

۸- از همسرتان بخواهید که زمان بیشتری را در خانه برای کمک به شما در کارهای خانه، آشپزی و …حضور داشته باشد.

۹- کمر درد، بدخوابی، زانو درد و .. همه دردهایی است که در کنترل شما نیست اما استرسی که شما آن را تجربه می کنید به دست خودتان است.برای کاهش این استرس، به فعالیت هایی که دوست دارید مثل خرید کردن، هدیه دادن و دکوراسیون اتاق کودکتان بپردازید.

مترجم : وحیده امینی

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *