جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
هیولای زیر تخت کودک تان را بکشید

هیولای زیر تخت کودک تان را بکشید

هیچ چیز ترسناک تر از یک هیولای زیر تخت نیست. معمولا بچه ها تخیلی قوی دارند و هر سایه ای را به نحوی تعبیر می کنند. گاهی هم این ترفندی است تا به رخت خواب شما بیایند و شبی گرم را کنار شما بگذرانند. از راه حل های این چگونه برای آرامش دادن به فرزند خود و خوابی آرام استفاده کنید.

۱- از کلمات آرامش بخش استفاده کنید. از فرزندتان بخواهید هیولا را توصیف کند. دختر است یا پسر؟ چه شکلی است؟ بزرگ است؟ چه کار میکند؟ توصیف کردن هیولا باعث آرامش فرزند شما می شود.
۲- حرف های فرزندتان را باور کنید. البته که هیچ هیولایی در اتاق نیست، اما حضورش برای فرزندتان واقعی است. همان طور که او تمام حرف های شما را باور می کند، شما هم حرف های او را باور کنید.
۳- یک میان وعده یا میوه ی خوشمزه برای او آماده کنید و از او بخواهید وقتی شما برای بیرون کردن هیولا به اتاق می روید او آن را بخورد.
۴- یک اسپری هیولا (خوشبو کننده ای آرامش بخش با روکشی سیاه از کاغذ) بردارید و برای فرزندتان توضیح دهید که شما هم وقتی کوچک بودید در اتاق تان هیولا وجود داشت و مادرتان همیشه یک اسپری هیولا در خانه داشت. به او اطمینان دهید که این اسپری همیشه مفید است.
۵ – به اتاق بروید و زیر تخت، مبل و داخل کمد را اسپری کنید. فضای اتاق را بوی خوشی فرا می گیرد که هیولا از آن متنفر است.
۶- با فرزندتان به اتاق بروید و هر جایی را که ممکن است هیولا در آن پنهان شده باشد جستجو کنید.
۷- فرزندتان را تشویق کنید که به تختش برگردد و چند دقیقه پیش او بمانید. گفتن قصه یا شعر به او کمک می کند. اگر اوضاع خیلی وخیم است، تا وقتی همه ی هیولاها بروند یا تا وقتی خوابش می برد کنارش دراز بکشید.
۸ – اگر کلی کار دارید، یا مشغول رسیدگی به بچه های دیگر هستید و وقت شعر گفتن ندارید، یکی از کارتون های مورد علاقه اش (بدون صحنه های هیولا یا ترسناک) را برایش بگذارید تا حواسش از افکار منفی پرت شود. اجازه دهید تا وقتی خوابش می گیرد آن را تماشا کند.
۹ – یکی دیگر از راه حل های بامزه ی شکار هیولا با استفاده از بالش است. یک روبالشی خالی بردارید و از فرزندتان بخواهید بیرون اتاق بماند و منتظر فرمان شما برای باز کردن در باشد.
۱۰ – وارد اتاق شوید و این گونه تظاهر کنید که در حال شکار هیولا و جنگ با او هستید. کمی موهای تان را پریشان کنید تا بامزه تر شوید.
۱۱ – سپس چیزی را در روبالشی قرار دهید و با افتخار از اتاق بیرون بیایید. با کمک فرزندتان روبالشی را بیرون از خانه بیاندازید. به او بگویید که حال هیولا را حسابی جا آورده اید و به او هشدار داده اید که اگر یک بار دیگر این طرف های پیدایش شود، کارش زار است.

منبع: چگونه

 

(Visited 28 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *