شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
اگر قصد دارید سشوار بخرید، این مطلب را بخوانید

اگر قصد دارید سشوار بخرید، این مطلب را بخوانید

سشوار انواع مختلفی دارد. اول از همه باید سشوارها را به چهار مدل حرفه ای، نیمه حرفه ای، خانگی و مسافرتی تقسیم کرد. چهار مدلی که بسته به میزان کارکردشان با هم متفاوت هستند. به علاوه این وسیله به دو نوع کلی معمولی و چرخشی هم تقسیم می شود. مدل های سشوار چرخشی معمولا با برس همراهند. مهمترین معیارهای انتخاب سشوار این ها هستند:

موتور: موتور سشوارهای خانگی اصطلاحا موتور DC و موتور سشوار های حرفه ای که بیشتر به کار آرایشگاه ها می آید موتور AC هست. موقع خرید حواستان به این نکته باشد.

قدرت: قدرت موتور سشوار عامل دیگر تعیین کننده کارکرد مفید آن است. الان برای مصارف خانگی باید روی موتوری با قدرت ۱۸۰۰ یا ۲۰۰۰ وات به بالاتر حساب کرد. البته در سشوارهای چرخشی چون نیازی به قدرت پرتاب باد ندارند این عدد از ۷۰۰ شروع می شود.

تنظیم حرارت: یک سشوار خوب باید دکمه تنظیم حرارت داشته باشد تا بشود به راحتی حرارت مورد نیاز را تعیین کرد.

تنظیم سرعت: سرعت پرتاب باد سشوارها هم در مدل های خوب قابل تنظیم هستند. این آپشن ها موقع استفاده به کارتان می آیند.

باد سرد: بعضی سشوارها دکمه باد سرد دارند که در مواقع نیاز به تثبیت مو با خنک کردن آن به کار می آیند. این دکمه را جدی بگیرید بد نیست.

نوع المنت: الان در سشوار های نسل جدید از المنت های سرامیکی استفاده می کنند. این هم باعث کمتر داغ شدن وسیله می شود و هم طول عمر و کارکرد آن را افزایش می دهد.

تولید یون: جدیدترین اتفاق در سشوارها شاید همین باشد. بعضی از مدل های به روز سشوار قابلیت تولید یون دارند. این قابلیت علاوه بر خشک کردن بهتر مو، به حفظ چربی داخل تار مو کمک و از به هم چسبیدگی و وز شدن مو هم جلوگیری می کند.

امکانات جانبی: سری های مختلف مانند دیسپانسر یا همان متمرکز کننده بسته به نوع نیازتان می توانند به درد بخور باشند. موقع خرید یک سشوار حواستان باشد دستگاهتان حداقل یک دیسپانسر داشته باشد. سری دیگر سشوارها سری برس مانند ماساژ موست که تجربه لذت بخشی را به همراه دارد. دکمه توربو، حلقه آویز و طول بیشتر سیم برق دستگاه هم نکات مثبت در انتخابش هستند.

منبع: چی

(Visited 43 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *