شنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۸
توصیه هایی حیاتی برای مادران باردار

توصیه هایی حیاتی برای مادران باردار

اختصاصی چاره چی/ بارداری از مهم ترین مراحل زندگی یک زن است و سلامت او و فرزندش به چگونگی طی شدن آن بستگی دارد.

اگر برای نخستین بار است که می خواهید صاحب فرزند شوید باید از خیلی مسائل مختلف مثل نحوه تغذیه، تغییرات بدن، تغییرات روحی و .. اطلاع داشته باشید.

بنابراین توجه داشته باشید که دوران بارداری مهم ترین دورانی است که اگر آن را به خوبی پشت سر بگذارید هم خودتان و هم کودکتان سالم تر خواهید بود.ما توصیه هایی را ارائه می دهیم که اغلب کسانی که تجربه زیادی در این زمینه دارند به شما پیشنهاد می کنند.


۱- از رژیم های سخت بپرهیزید

هیچ گاه فراموش نکنید که شما الان دو نفر هستید و باید به اندازه دو نفر غذا بخورید و فراموش نکنید که غذاهای سالم و بدون وعده های فست فود مصرف کنید.از خوردن غذاهای خام هم به شدت پرهیز کنید.


۲- ورزش را فراموش نکنید

توجه داشته باشید که اضافه وزن شما باید با یک سرعت منظمی انجام شود.به طور مرتب ورزش کنید ولی مقدار آن را هیچ گاه زیاد نکنید.ورزش کردن .زایمان شما را به مراتب آسان تر می کند.بنابراین ورزش نه شدید و نه بسیار ناچیز بلکه ورزش با شدت متوسط بکنید

۳- از تغییرات نترسید

در برخی از افراد پس از اولین زایمان، مقداری از موها شروع به ریختن می کنند که این به دلیل تغییرات هورمونی است و پس از مدتی به حالت طبیعی باز می گردد.در حالت نرمال ریختن ۱۰۰ تار مو در روز طبیعی است.

۴- موهایتان را رنگ نکنید

بوهای شیمیایی برای جنین عوارض بسیار بدی دارد و تنفس شما را نیز مشکل می کند پس تا جاییکه امکان دارد از رنگ مو استفاده نکنید.

۵- لباس راحت بپوشید

پوشیدن لباس و دامن های نخی و آزادی که ۲ یا ۳ سایز از شما بزرگتر است راه رفتن شما را راحت تر می کند.

۶- کفش های صاف بپوشید

پیشنهاد ما به شما استفاده از کفش های با کفی صاف و تخت است ولی اگر خیلی به کفش های پاشنه دار عادت دارید کفش های لژ دار مطمان تر هستند وامکان زمین خوردن شما کمتر است.

۷- آرام باشید

نیازی نیست که خودتان را خیلی وابسته به اطلاعات اینترنت یا کتاب های مختلف بکنید این کار شما را خسته می کند.هر هفته به این سایت ها سر بزنید و لزومی ندارد نشانه های رشد فرزند شما دقیقا مثل آن چیزی باشد که می خوانید.هر کودکی رشد مخصوص به خود را دارد و با سرعت متفاوتی از دیگر کودکان رشد می کند.

مترجم : وحیده امینی

(Visited 41 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *