دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
کارهای خوبی که در انجام آن ها نباید تعلل كنيد!

کارهای خوبی که در انجام آن ها نباید تعلل كنيد!

آیا تا به حال احساس کرده اید امروز بیش تر آدم ها به خودشان خیلی زیاد، و به دیگران خیلی کم توجه می کنند؟ «احساسی که به دیگران نسبت به خودشان می دهید، چیزهایی زیادی درباره ی شما می گوید» فکر می کنید اگر همه ی ما کمی تلاش کنیم تا به دیگران احساس خوبی بدهیم چه اتفاقی خواهدافتاد؟ من فکر می کنم دنیایی پرامیدتر، پرعشق تر، مهربان تر، و پرلبخندتر از دنیای کنونی خواهیم داشت. مهم نیست چه قدر پول دارید، کجا زندگی می کنید، یا به چه زبانی حرف می زنید، همیشه می توانید برای کمک به دیگری،کاری بکنید، حتی اگر این کمک فقط باز کردن در برای کسی باشد که دست او پر است. در ادامه ۵ کار مهم آمده است که از شما می خواهیم امروز انجام دهید.

۱. به فردی محبت کنید
امروز آدم های جامعه ی ما به خوشان خیلی زیاد توجه می کنند ولی به دیگران نه. مهم نیست در چه اوضاعی هستید، همیشه می توانید به نحوی باعث شوید فردی دیگر احساس خوبی داشته باشد. از آن ها تعریف و تمجید کنید، در را برای شان باز نگه دارید، اگر در جاده کسی را دیدید که به مشکل برخورده است توقف کنید، برای دوستی که اخیرا به سختی یک رابطه را تمام کرده است کلوچه بپزید. فکر می کنید نکته را گرفتید، اگر سعی کنید احتمالا می توانید فهرستی از میلیون ها کار مهربانانه برای دیگران تهیه کنید. محبت هزینه ای ندارد، و فقط لازم است درهای قلب تان را بگشایید و درک کنید که همه ی ما یک خانواده هستیم و باید هر وقت ممکن است هوای هم را داشته باشیم.

۲. کار مهم این است که به یک فرد بگویید زیبا است
ما در دنیای پشت صفحه های نمایش زندگی می کنیم و مکالمات مان، نوشتارهایی درون حباب است، بنابراین یقینا مهارت های مردمی مان کم کم دچار نقصان خواهد شد. ما واقعا از نزدیک شدن به آدم های دیگر ترسیده ایم، چون صحبت کردن از طریق فناوری برای مان راحت تر است. بسیار خوب، وقت آن است که این دیوارها را خراب کنیم و دوباره به رو در رویی عادت کنیم. اگر یک فرد را زیبا خطاب کنید، هیچ اتفاقی نمی افتد، در واقع فواید دوجانبه نیز دارد. هم شما و هم طرف مقابل احساس تعالی می کنید.

۳. با کسی که قصد داشتید با او صحبت کنید تماس بگیرید
امروز، از شما می خواهم با کسی تماس بگیرید که مدت ها است می خواهید با او صحبت کنید، خواه این فرد یک دوست قدیمی، یک آشنای نزدیک یا معلم ریاضی دبیرستان باشد. وقتی با فردی تماس می گیریم که مدتی از او بی خبر هستیم، احساس امنیت می کنیم. او احساس ما را درک می کند و همین ممکن است باعث شادی واقعی بشود. هیچ اشکالی ندارد با کسی احوال پرسی کنیم و از اوضاع زندگی اش بپرسیم، پس از چه چیزی می ترسید؟

۴. به طور اتفاقی یک اقدام مهربانانه انجام دهید
لازم نیست این اقدام خارق العاده باشد، می توانید در را برای یک فرد باز نگه دارید، پول قهوه اش را در کافی شاپ بپردازید، کمک کنید لاستیک را عوض کند، به همسایه کنید خرید های اش را بیاورد، یا چیزی مشابه این ها. ما هر روز فرصت های زیادی برای کمک به دیگران داریم، پس چرا از آنها استفاده نکنیم؟ به یاد داشته باشید، کمک کردن به دیگران معمولا هزینه ای ندارد، و احساسی که به شما و طرف مقابل می دهد فوق العاده گران بها است.

۵. به یک فرد نامه بنویسید(با دست خط خودتان) و این یک کار مهم است.
آیا می توانید به یاد بیاورید آخرین بار که یک نامه ی دست نویس دریافت کردید کی بوده است؟ من هم نمی توانم. امروزه ما ایمیل و پیام های متنی می خوانیم، اما احساسی که از آن می گیریم، اصلا شبیه به احساسی نیست که از باز کردن پاکت نامه ی یک دوست که آن طرف کشور زندگی می کند به ما دست می دهد. می توانید دست خط منحصر به فرد او را ببینید، به جای صفحه نمایش نوشته های روی کاغذ را بخوانید، و چشم به راه رسیدن نامه باشید. بنابراین، اگر می توانید به خاطر بیاورید از دویدن به سوی صندوق پست و باز کردن نامه ای که مدت ها منتظرش بودید چه قدر هیجان زده شده بودید، تصور کنید گیرنده ی نامه ی شما چه احساسی خواهدداشت!

منبع: بازده
(Visited 36 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *