جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
۶ مزیت حضور در شبکه های اجتماعی که قابل انکار نیست!

۶ مزیت حضور در شبکه های اجتماعی که قابل انکار نیست!

احتمالا شما هم با ما موافق هستید که تا به امروز موضوعات بدی که در ارتباط با وسایل الکترونیکی مثل گوشی، تبلت و .. شنیده ایم بیشتر از مزایای آن ها بوده، اما این همه ی ماجرا نیست.

در واقع وجود بسیاری از شبکه های اجتماعی و تاثیرات مثبت آن ها ، عوارض استفاده از این وسایل را خنثی می کنند که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می شویم.

۱- جلوگیری از منزوی شدن بزرگسالان

شاید برای خیلی از جوان ها استفاده از شبکه های اجتماعی موجب منزوی شدن آن ها شود اما این موضوع برای افراد مسن برعکس است و ارتباطات گروهی آن ها را بسیار بیشتر و بهتر می کند و پزشکان معتقدند این موضوع حتی تاثیرات بسیار مثبتی بر سلامت آن ها دارد.

۲- کمک به بیماران

در کنار اینکه بیماران می توانند در ارتباط با بیماری شان ، نحوه و هزینه های درمان و مراکز درمانی اطلاعات بیشتری را از شبکه های مختلف به دست بیاورند بلکه می توانند در ارتباط با آن بیماری نیز با افراد مختلفی صحبت کنند.

۳- افزایش سلامت

اگر بخواهید ۵ کیلو وزن کم کنید یا پیاده روی تان را بیشتر کنید اپلیکیشن هایی وجود دارند که به شما در این زمینه کمک می کنند و تمام آیتم های سلامت را می سنجند.

نتیجه تحقیقات نشان داده کسانی که روند رشد و کاهش وزن خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند، نسبت به کسانی که این کار را نکرده اند وزن بیشتری کم کردند.

۴- تقویت روابط اجتماعی

یافته ها نشان می دهد اگرچه استفاده از شبکه های اجتماعی روابط رو در رو را کاهش داده اما کسانی که از این شبکه ها استفاده می کنند تمایل دارند دائما با دوستان، اقوام و آشنایان خود در ارتباط باشند و آن ها را از دست ندهند.

۵- افزایش اطلاعات علمی

پزشکان و متخصصان رشته های مختلف با به اشتراک گذاشتن آخرین یافته های علمی می توانند به غنی تر شدن اطلاعات علمی یکدیگر کمک کنند.

۶- شادی

در صورت استفاده متعادل و صحیح از شبکه های اجتماعی می توان به جای گسترش پیغام های ناراحت کننده از پست ها و مسیج های شاد استفاده کرد که به اعتقاد کارشناسان، این موضوع در سلامت روانی جامعه نیز تاثیرگذار است.

مترجم : وحیده امینی

(Visited 33 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *