سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
۷ حقیقتی که باید قبل از ازدواج بدانید

۷ حقیقتی که باید قبل از ازدواج بدانید

برخلاف آنچه ما در کتاب ها و افسانه ها می خوانیم، شروع و ادامه یک رابطه عاطفی و البته حقیقی ابعاد مختلفی دارد و هر فرد با بالا بردن آگاهی های خود نسبت به این حقیقت ها میتواند تا حدی خوشبختی خود را در زندگی مشترک تضمین کند. با ما همراه شوید تا در زیر بهترین یافته های جامعه شناسی در این زمینه را برایتان بیاوریم:

 

۱- احتمال جدایی در ازداوج های بالاتر از سن ۲۳ سال کمتر است

تحقیقات انجام شده در دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا نشان می دهد آمار طلاق در میان کسانیکه در سن ۱۸ سالگی ازدواج می کنند، ۶۰ درصد و در مقابل این آمار برای افراد با سن ۲۳ سال، ۳۰ درصد است.

 

۲- دوران عشق های پرشور تنها یک سال است
جذابیت های اولیه و عشق و شوری که در سال اولیه و در ماه عسل وجود دارد همیشگی نبوده و هردو طرف باید با نگاه واقع بینانه تری به این مساله نگاه کنند.

 

۳- شما باید بپذیرید که یک نفر نیستید

زمانیکه یک زندگی مشترک آغاز می شود شما باید این مساله را درک کنید که برای اتخاذ تصمیم های مختلف فردی عمل نکرده و آستانه تحمل خود را در مقابل نظرات مخالف همسرتان افزایش دهید.

 

۴- به گرمی با همسرتان برخورد کنید

در چندین مطالعه ی انجام شده یافته ها نشان می دهند زوج هایی که از رفتار و صحبت های یک دیگر هیجان زده شده و به گرمی با همدیگر برخورد می کنند ( در مقایسه با زوج هایی که رفتار های تعاملی منفعلانه دارند)، رابطه ی بهتر و موفق تری دارند.

 

۵- شاد ترین زندگی از آن زوج هایی است که با هم مثل یک دوست هستند

نتایج یک بررسی نشان می دهد رابطه ی دوستانه میان زوجین، رضایت از زندگی و ازدواج را در آن ها افزایش می دهد.

 

۶-احتمال طلاق در زوج هایی که فاصله سنی کمتری دارند، پایین تر است

یافته ها نشان می دهد احتمال طلاق در زوج های با فاصله سنی ۵ سال، حدود ۱۸ درصد و در زوج های با فاصله سنی ۱۰ سال، حدود ۳۹ درصد است.

 

۷- احتمال مشاجره در میان زوج هایی که کارهایشان را انفرادی انجام می دهند بیشتر است

در مطالعه ای که در میان زوج ها انجام شد، ۶۰ درصد از آنها معتقد بودند،برعهده گرفتن بخش هایی از کارهای خانه توسط هردونفر، نقش اساسی در داشتن یک ازدواج موفق دارد.چرا که در این صورت کارها به صورت جمعی انجام شده و مدت زمان بیشتری در کنار هم بوده و کارها بهتر از حالت انفرادی انجام می شود.

 

مترجم : وحیده امینی

(Visited 25 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *