سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
۷ مشکل عادی که ممکن است در دوران بارداری با آن ها روبرو شوید

۷ مشکل عادی که ممکن است در دوران بارداری با آن ها روبرو شوید

اختصاصی چاره چی / دوران بارداری برای خانم ها همراه با مشکلاتی است که این مشکلات در واقع طبیعی بوده و برای همه خانم های باردار اتفاق می افتند.البته اگر این مشکلات حالتی آزار دهند پیدا کنند باید با پزشکتان مشورت کنید.

در ادامه به مشکلات عادی که در طول بارداری ممکن است پیش بیاید می پردازیم.

۱- خونریزی لثه ها

زمانیکه باردار هستید به دلیل تغییرات هورمونی در بدنتان احتمالا احساس ورم یا درد در قسمت لثه ها به خصوص هنگام مسواک زدن دارید و ممکن است این درد همراه با خونریزی باشد.

۲- احساس گرما

کاملا طبیعی است که شما در دوران حاملگی حتی با وجود سرد بودن هوا احساس گرما و گر گرفتگی کنید.در واقع تغییرات هورمونی و جریان بیشتر خون در پوست شما موجب افزایش حرارت بدن و تعریق شما می شوند.

۳- بی اختیاری ادرار

این به معنی آن است که شما احتمالا در حین خندیدن، سرفه کردن و یا عطسه دچار این حالت می شوید که با انجام ورزش هایی که از سوی پزشکتان تجویز می شود می توانید این حالت را رفع کنید.

۴- یبوست

تغییرات هورمونی همچنین باعث می شوند تا شما دچار یبوست شوید که برای رفع این مشکل باید بین ۸ تا ۱۰ لیوان آب در روز بنوشید.همچنین در رژیم غذایی روزانه تان نوشیدنی هایی مثل آبمیوه های تازه، شیر، آب نارگیل و … را بیشتر کنید.

۵- خواب های عجیب و غریب

معمولا خانم های باردار خواب های بسیار عجیبی می بینند به خصوص اگر بارداری اول آن ها باشد این تجربه برایشان استرس بیشتری دارد.

۶- احساس خستگی بیش از حد

این احساس خستگی حتی در صورت استراحت کافی، در اغلب خانم های باردار دیده می شود و میزان آن در سه ماهه سوم بیشتر است.هر زمان این احساس را داشتید دست از کار یا راه رفتن بکشید و استراحت کنید.

۷- خارش پوست

با توجه به جریان خون بیشتر زیر پوست تان، احساس خارش بیشتری می کنید، این مشکل در هفته های آخر با بزرگ تر شدن شکم شما بیشتر احساس می شود، این خارش تا حدی که شما را خیلی اذیت نکند طبیعی است اما در صورت بیشتر شدن حتما با پزشکتان مشورت کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.momjunction.com

(Visited 29 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *