دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
اگر خجالتی هستید، با این روش ها بر کم رویی تان غلبه کنید

اگر خجالتی هستید، با این روش ها بر کم رویی تان غلبه کنید

اختصاصی چاره چی/ خیلی از کسانی که در اطراف ما هستند، به خصوص افراد درون گرا، از بودن کنار جمع لذت نمی برند و برای داشتن یک ارتباط موثر با دیگران باید بر این کم رویی شان غلبه کنند.

البته گذشته از مسأله درون  گرا و برون  گرا بودن، همه ما گاهی اوقات در موقعیت  هایی قرار می  گیریم که به شدت خجالت  زده می شویم و باید با آن مقابله کنیم.

در این مطلب می خواهیم راه هایی را برای غلبه بر کم رویی و خجالتی بودن به شما ارائه دهیم.


– ورود به مکالمه با سوال پرسیدن

شما می توانید به جای حرف های زیاد و تعریف کردن داستان های طولانی برای چندین نفر، با پرسش های متفاوت یک مکالمه را آغاز کنید. برای مثال از علاقه و سرگرمی های کسانیکه در آن جمع هستند بپرسید تا از این طریق یک مکالمه خوب را آغاز کنید.

– ورود به موقعیت های جدید

این روش یکی از بهترین راهکارها برای غلبه بر کم رویی است، سعی کنید به جمع های بزرگی بروید که شما را برای اولین بار ملاقات می کنند و تمام تلاشتان را بکنید که خجالتی نباشید و خودتان را فردی با روابط عمومی بالا نشان دهید. این کار باعث می شود تا این رفتار در شما درونی شود.

– دور کردن ذهن از خود

یکی از دلایلی که در محیط های اجتماعی دچار استرس می شوید، این است که به خودتان و قضاوت دیگران در ارتباط با رفتارهایتان زیاد فکر می کنید، این نگرانی را با پرت کردن حواستان کنار بگذارید، به جای آنکه به خودتان فکر کنید، به دیگران و موضوعات دیگر فکر کنید، در این صورت کمتر از بودن در جمع خجالت می کشید.

– شناساندن خود

تا زمانیکه صحبت نکنید، کسی شما را آنگونه که هستید نخواهد شناخت، بنابراین خودتان را آنطور که هستید به نمایش بگذارید و از فرصت های مختلف مثل پیدا کردن دوستان جدید و معرفی خودتان به آن ها برای غلبه بر این ترس های اجتماعی استفاده کنید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.inc.com

(Visited 89 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *