یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
۵ قانون برای این که بتوانید بهترین عطر را برای هدیه دادن انتخاب کنید!

۵ قانون برای این که بتوانید بهترین عطر را برای هدیه دادن انتخاب کنید!

خریدن عطر برای شخص خودمان کاری چندان دشوار نیست؟ ما به  سرعت یک عطر را بو کرده و در صورت لذت بردن از آن، پولش را پرداخت می کنیم، اما مشکل از زمانی آغاز می شود که ما می خواهیم برای یک دوست عطر بخریم. از آنجایی که هر عطری مناسب هر فردی نیست، نیاز است تا در این باره وسواس زیادی به خرج دهیم.
گاهی اوقات بهتر است تا به  منظور جلوگیری از استرس ناشی از خرید این هدیه به سراغ یک کارشناس عطر بروید. لانس پترسون نکاتی را برای خرید یک عطر مناسب برای دیگران را به شما می گوسد.
قبل از رفتن به مغازه ی عطر فروشی، خصوصیات فردی شخص موردنظر را به خاطر سپرده و متناسب با آن به توصیه های پترسون توجه کنید.

قانون اول: ارتباط شما با فرد موردنظر مهم است
اگر برای یک عضو خانواده یا بهترین دوست خود خرید می کنید، شانس اینکه شما او را به  خوبی بشناسید زیاد است. در نتیجه می توانید یک عطر تند یا عطر دقیق مورد علاقه ی او را بخرید، اما اگر به فرد مورد نظر زیاد نزدیک نیستید، عقل حکم می کند که به سراغ یک عطر ملایم تر بروید. عطری که خرید آن به جایی برنمی خورد. اگر هم به دنبال خرید یک عطر برای همسر خود هستید، عطری را انتخاب کنید که دوست دارید در هنگام بودن در کنار شما به خود بزند.

قانون دوم: به شخصیت فرد توجه کنید
پترسون توصیه می کند قبل از خرید به خصوصیات شخصیتی فرد توجه داشته باشید. اگر فرد مورد نظر اجتماعی تر و برونگراست به سراغ یک عطر تندتر بروید. از طرفی دیگر اگر فرد مورد نظر کمی خجالتی است، یک عطر ملایم تر می تواند برای او مناسب باشد.

قانون سوم: به زمان هم توجه کنید
پترسون می گوید: «دانستن این موضوع که فرد مورد نظر چه زمانی از عطر خود استفاده خواهد کرد بسیار مهم است. آیا او عطر را برای روز، شب و یا همه ی مواقع می خواهد؟ عطرهای ملایم تر مناسب روز بوده و عطرهای تندتر و سنگین تر مناسب مراسم و مهمانی های شبانه هستند.»

قانون چهارم: علاقه ی او به غذاها و نوشیدنی ها مهم است
اگر فرد مورد نظر شما به غذاهای تند علاقه دارد، شانس این که او عاشق یک عطر تندتر نظیر عطرهای چوب یا گل رز باشد زیاد است. اگر او به شیرینی و شکلات علاقه نشان دهد، بدون شک از عطرهای وانیلی بدش نمی آید. پترسون می افزاید: «اگر فرد مورد نظر قهوه ی شیرین دوست داشته باشد، عطر «گورماند» گزینه ای خوب است، اما اگر فرد عاشق نوشیدنی باشد، عطرهای چوب برای او مناسب تر هستند.»

قانون پنجم: در مورد ظاهر روزانه ی او هم فکر کنید
آیا او لباس های کلاسیک به تن می کند یا لباس های جدید و جذاب؟ او پول خود را صرف خرید لباس جین می کند یا کت های چرمی؟ هرچه بیشتر در مورد ظاهر او بدانید، شانس خطای شما برای خرید عطر کمتر می شود. برای مثال کسی که به لباس های مجلل علاقه مند باشد عاشق عطرهای تند نظیر چوب خواهد بود. برای آگاهی بیشتر از عطرها به مطلب عطرهای مناسب برای زمستان زنانه و مردانه مراجعه کنید.

منبع: بنیتا

(Visited 117 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *