دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
توصيه کار آفرینان معروف جهان در جهت رسيدن به تمرکز بیشتر

توصيه کار آفرینان معروف جهان در جهت رسيدن به تمرکز بیشتر

کار آفرین بودن گاهی اوقات هم کار سختی است. گفته های کار آفرینان به ما کمک خواهد کرد تا کمی از رمز و رازهای راه های رسیدن به تمرکز در کار آفرینی بیشتر بدانیم.
حالا دیگر کار آفرین بودن خیلی سخت تر از گذشته است. کار آفرینان باید مدام به چیزهای مختلف توجه کنند و حواسشان به اطراف باشد. بیشتر وقت کار آفرینان به جواب دادن به تلفن ها، ایمیل ها و گذاشتن پست های اجتماعی می گذرد.

از ده کارآفرین سوال هایی راجع به این که چطور می توانند همچنان با وجود مشغله های فراوان تمرکزشان را حفظ کنند، پرسیده شده. پاسخ های شان را در زیر می بینیم:
۱- اجازه ندهید تا اینباکس تان تبدیل به فهرست کارهای روزانه شود!

Tim Chen از NerdWallet

من هر هفته یکی از روزهای هفته را انتخاب می کنم و اهداف هفته آینده و اولویت هایم را بررسی می کنم. انتهای هفته به اینکه کل آن هفته چه کارهایی انجام داده ام نگاهی می اندازم و آن ها را برای همکارانم می فرستم. اسمش را گذاشته ام “بازخورد”. خیلی خوب است که گاهی فضایی برای چنین کاری به وجود بیاورید. در غیر این صورت مثل این می ماند که اینباکس ایمیل تان را تبدیل به فهرست کارهای روزانه کنید و این کار هم هیچ فایده ای برای تان نخواهد داشت.

1107127_448

۲- برای خودتان فواصل زمانی ایجاد کنید

Daniella Yacobovsky از BaubleBar

من نسبت به درست کردن فهرست انجام کارها بسیار حساسم. از طرفی هم فکر می کنم این موضوع بسیار اهمیت دارد که بتوانیم کارهای مان را به میزان مشخصی از اندازه های کوچک تر تقسیم کنیم. من خودم کارهایم را طوری تنظیم و تقسیم بندی می کنم که در یک یا دو ساعت بشود انجام شان داد. این به من کمک می کند که به همه کارهایی که روی میزم قرار دارد بتوانم رسیدگی کنم.

1107126_213

۳- قدم به قدم حرکت کنید

Oliver Kharraz از Zocdoc

من این شانس را داشتم که در یک مکان مذهبی، یعنی صومعه درس بخوانم. ما آنجا متن های خیلی پیچیده را می خواندیم و خودمان را در آن ها غرق می کردیم. مثل یک فعالیت بسیار جدی مثلا ورزش کردن، تمرکز هم یک مهارت فعال است.
چیزی را انتخاب کنید که می خواهید به آن فکر کنید و تنها به همان فکر کنید. اجازه ندهید تا چیزی در آن خللی وارد کند. اول از پنج دقیقه شروع کنید. مثل یک ماراتن که در انتها مهارت های بسیاری کسب خواهید کرد، تمرکز کردن هم بعد از مدتی برای تان آسان خواهد شد.
1107125_293

۴- بیرون بروید! 

Merrill Stubbs از Food52

گاهی اوقات هم استراحت کنید. من بعد از کارهای سنگینی که انجام می دهم، گاهی اوقات زمانی را هم به تنفس اختصاص می دهم. کمی پیاده روی کنید. از دنیای اطراف تان فاصله بگیرید و کمی آرامش ذخیره کنید.
1107174_773

۵- پاسخگو باشید!

Kyle Hill از HomeHero

یکی دیگر از رازهای تمرکز در کارآفرینی پاسخگویی است. من واقعا از اپلیکیشن Momentum لذت می برم. نسخه کروم آن هم وجود دارد و به راحتی به شما این امکان را می دهد که کارهای روزانه تان را در آن بگنجانید.
در یک مقیاس بزرگ تر ما در مجموعه و کمپانی خودمان هم همین کار را می کنیم. در جلسات روزانه که صبح ها برگزار می شود، هر قسمت توضیح می دهد که امروز چه کاری انجام می دهد و روز بعد و در جلسه بعدی گزارش کارهای انجام شده را به همه توضیح می دهد. آیا توانسته است کارهایی را که گفته انجام دهد و اگر نه چرا؟ اگر برای عده زیادی توضیح دهید که قرار است کاری را انجام دهید احتمال انجام دادن آن بیشتر است تا اینکه فقط به خودتان بگویید.

1107122_867
۶- فعال باشید!

Ryan Holmes از Hootsuite
مثل بسیاری از کارآفرینان حواس من هم در لحظه به تمام چیزهای مهم باید جمع باشد. یک چیزی که خیلی به من در این زمینه کمک می کند ورزش کردن است. بعد از اینکه یوگا انجام می دهم و یا هر ورزش دیگری با وضوح و تمرکز بیشتری به سر کارم بر می گردم.

1107121_113

۷-مستقیما با اهداف تان روبرو شوید!

Julia Hartz از Eventbrite

با چالش های تان روبرو شوید و از شکست ها درس بگیرید. زمانی که تصمیم گرفتیم تا Eventbrite را به وجود بیاوریم باید با بسیاری از چالش های روبرو می شدیم و راه حل های خلاقانه ای برای غلبه بر مشکلات می دادیم. هر زمان که یاد می گرفتیم چطور به سمت هدف های مان حرکت کنیم و با آن ها روبرو شویم، قوی تر و منسجم تر می شدیم. هر چند، تمرکز در کارآفرینی چالشی است که همواره وجود دارد.

1107120_909
۸-  گوشی های تان را کنار بگذارید!

Dave Rusenko از  Weebly

من چند اصول شخصی دارم و یکی از آن ها این است که وقتی با شخصی در جلسه، قرار ملاقات کاری یا شخصی مثلا ناهار و یا شام هستم به ساعت و گوشی نگاه نمی اندازم و سعی می کنم تا تمام حواسم را بر روی سمت مقابل قرار دهم. همین منوال در جلسات گروهی مان هم برقرار است. ما یک عبارتی داریم با این عنوان ” لپ تاپ ها خاموش” و قانون این است در حین جلسه کسی حق روشن کردن لپ تاپ ها را ندارد. این کار به تمرکز در کارآفرینی کمک می کند و حضور فیزیکی و ذهنی افراد را بیشتر می کند.
1107119_364

منبع: برسام
(Visited 49 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *