شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
درمانی برای خشکی لب ها در زمستان

درمانی برای خشکی لب ها در زمستان

درحال آرایش صورت تان هستید و نوبت به آرایش لب ها می رسد. اما آن قدر لب های تان خشک شده که رژلب به سختی روی آن حرکت می کند و ترک ها مانع از پخش شدن رژ می شوند!
برای مراقبت از لب های تان این راه ها را به شما پیشنهاد می دهیم:
۱٫ در منزل حتما از بخورهای مرطوب کننده هوا استفاده کنید. هوای بیرون به خودی خود، تاثیر زیادی در خشکی لب تان دارد، پس حداقل باید سعی کنید محیط خانه را مرطوب نگه  دارد تا شب تا صبح به هنگام خواب، خشکی لب های تان تشدید نشود.۲٫ وقتی از خانه بیرون می روید، به خصوص هنگام وزیدن بادهای شدید، حتما جلوی صورت تان را با شال بپوشانید.

۳٫ کم شدن آب بدن یکی از اصلی ترین دلایل خشکی لب در زمستان است. روزانه حداقل ۸ لیوان آب بنوشید و به مقدار زیاد از میوه ها و سبزیجات استفاده کنید تا آب بدن تان همیشه در حد نرمال باقی بماند. با این کار لب های تان نیز مرطوب خواهند شد.

۴٫ کمبود ویتامین B، نقش زیادی در خشکی لب ها خواهد داشت. با مشورت پزشک تان، آزمایش انجام دهید و در صورت کمبود این ویتامین، از جانب پزشک به شما قرص های مکمل پیشنهاد خواهد شد.

۵٫ سیگار کشیدن نیز خشکی لب های تان را به خصوص در هوای سرد تشدید می کند. همین طور رنگ لب های تان نیز به مرور تغییر خواهد کرد. تا حد امکان از کشیدن سیگار اجتناب کنید.

۶٫ به محض خشک شدن لب ها اولین کاری که به ذهن همه ما می رسد این است که با مکیدن لب، آن را مرطوب کنیم. اما این کار فقط و فقط خشکی لب های تان را بیشتر می کند. همیشه یک بالم لب یه همراه داشته باشید و به محض احساس خشکی، از آن استفاده کنید.

۷٫ روغن کپسول ویتامین E در رفع خشکی لب تاثیر بسیار زیادی دارد. این کپسول ها را خریداری کرده و روغن آن را خارج کنید و هر شب به لب  های تان بزنید.

منبع: زیبامون
(Visited 8 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *