شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
چگونه خروپف کودکان را درمان کنیم؟

چگونه خروپف کودکان را درمان کنیم؟

زمانی که هوا به راحتی نتواند از بینی و دهان عبور کند، صدای ناخوشایندی ایجاد می کند. در ایجاد خروپف دهان، گلو، زبان، کام، زبان کوچک و لوزه سوم ممکن است درگیر شوند. خروپف کردن باعث می شود که کودک و یا بزرگسال خواب شبانه با کیفیتی نداشته باشد و به اندازه کافی خستگی به در نبرد.
درمان خروپف کودک
۱- مهمترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به عادت های شبانه روزی کودک تان توجه کنید و تمام آن چیزهایی که به نظرتان کمی غیر عادی می رسند را به پزشکش  اطلاع دهید. بسته به علت به وجود آورنده خروپف، پزشک تان راه حل هایی را ارائه می دهد:

۲-  آلرژی زاها را از اطراف او حذف می کنید. وجود حیوانات خانگی، گردوغبار، بالش پر و…. می توانند تحریک کننده آلرژی باشند.

۳- از داروهای ضد آلرژی و باز کننده  گرفتگی های سینوس ها استفاده کنید (طبق نظر پزشک).

۴- به موقعیت خواب کودک تان توجه کنید. این که سر کودک در حالت درستی قرار دارد یا این که بالش زیرسرش بافت مناسبی دارد. از مواردی هستند که روی خواب آرام کودک تان تاثیر می گذارند و باعث کاهش خروپف او می شوند.

۵- کودک تان را پیش یک پزشک متخصص گوش، حلق و بینی ببرید تا با معاینه و بررسی وضعیت لوزه و گلو، در صورت وجود مشکل برای درمان اقدام نمایید. به هر حال تشخیص این موارد نیاز به توجه ویژه والدین دارد. مشکلات تنفسی و خروپف کردن در خواب در دوران کودکی از مواردی نیستند که اصلا به آن ها توجه نکنید چرا که باعث می شوند اکسیژن کافی به مغز نرسد و در این دوران اکسیژن برای رشد مغزی لازم است.

۶- مشکلات و اختلالات خواب باعث به هم خوردن تعادل سلو ل ها و سیستم پشیمانی بدن می شوند. برخی از محققان معتقدند که مشکلات تنفسی مربوط به خواب کودکان، سبب به وجود آمدن مشکلات دیگری از قبیل بیش فعالی در آن ها می شود. علاوه بر این مشکلاتی مثل نگرانی و افسردگی نیز در این کودکان بیشتر دیده می شود.

۷- کودکی که شبها نتوانسته به خوبی و در آرامش بخوابد، در طول روز بی حوصله و کسل است و به همین دلیل احتمال بروز مشکلات عاطفی و رفتاری در او بیشتر خواهد شد. در طول دوران تحصیل در مدرسه افت تحصیلی نیز از سایر عوارض نداشتن خواب راحت و آسوده کودکان است. کودک خود را تشویق کنید شب ها به پهلو بخوابد. به پشت خوابیدن یکی دیگر از عواملی است که خروپف کردن شبانه را تحریک می کند.

 

منبع: سیمرغ

(Visited 39 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *