شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
۵ خطای زبان بدن که ممکن است هنگام مصاحبه شغلی انجام دهید!

۵ خطای زبان بدن که ممکن است هنگام مصاحبه شغلی انجام دهید!

اختصاصی چاره چی/ آمادگی برای انجام مصاحبه های کاری کمی استرس زا است و شما بهتر است از قبل خودتان را برای برخوردهای مناسب و سوالات احتمالی آماده کنید.

در زمان مصاحبه  های شغلی توانایی  های زبان بدن بسیار خودش را نشان می  دهد، زیرا فرد می  تواند با کمک این زبان خود را از دیگر داوطلب  ها حتی آن هایی که قابلیت های بالاتری دارند، متمایز کند. بنابراین مراقب خطاهایی که در ادامه به آن ها می پردازیم باشید.

۱- نداشتن تماس چشمی

Business meeting

در یک بررسی انجام شده ۶۷ در صد از مدیران اعلام کردند که نتوانسته اند به خوبی با فرد مصاحبه شونده تماس چشمی برقرار کنند و این کار موجب شده آن ها نتوانند اطلاع دقیق و درستی از او به دست آورند.

بنابراین اگر می خواهید به مصاحبه کاری بروید، در حین صحبت کردن و گوش دادن تماس چشمی برقرار کنید تا بیشتر در گیر مصاحبه شوید و توجهتان به موضوع بیشتر نشان داده شود.زیرا نداشتن تماس چشمی به معنای علاقه کم ، کم توجهی و نداشتن اعتماد به نفس است.

۲- لبخند نزدن

tarkin

یافته های بررسی ها نشان می دهد کسانیکه برخورد بسیار جدی دارند و در هنگام مصاحبه لبخند نمی زنند، اغلب مورد تایید قرار نمی گیرند، لبخند زدن شما را صمیمی و برخوردتان را دوستانه تر نشان می دهد و به آرام شدن شما در جریان مصاحبه کمک می کند.


۳- بازی با وسایل

tommy-boy-768x419

زمانیکه شما با خودکار یا کاغذهای روی میز بازی می کنید، آن ها احساس خواهند کرد که شما فردی نا آرام هستید که به این مکالمه علاقه ندارید.اگر دست ها را درهم نگه دارید، حرکت بهتری است زیرا اعتماد به نفس شما را نشان می دهد.

۴- بد نشستن

kramer-bad-posture

لم دادن یا فرورفتن در صندلی شما را فردی نا منظم و بدون اعتماد به نفس نشان می دهد.برای آنکه با اعتماد به نفس بیشتری به نظر برسید بهتر است سرتان را بالا نگه داشته گردنتان را صاف کنید و صاف بایستید یا بنشینید.شانه ها را بالاتر ببرید و سینه را جلوتر بدهید.

۵- دست به سینه

businessman-standing-with-closed-posture-isolated

زمانیکه شما دست به سینه می نشینید یعنی از وضعیتی که دارید راحت نیستید و به مصاحبه شونده اعتماد ندارید.شما برای آنکه فردی قابل اعتماد به نظر برسید بهتر است دست هایتان را دور از هم نگه دارید و بازوها را باز کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.cheatsheet.com

(Visited 45 times, 1 visits today)

Business meeting

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *