جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
این نوشیدنی ها استخوان های شما را نابود می کنند

این نوشیدنی ها استخوان های شما را نابود می کنند

اختصاصی چاره چی / امروزه نوشیدنی ها جزو جدایی ناپذیر زندگی ما به خصوص هنگام صرف وعده های غذایی شده اند، اما اغلب ما هنگام انتخاب آن ها به ضررهای احتمالی که می توانند داشته باشند دقت نمی کنیم.

اسید فسفریک موجود در نوشیدنی های گاز دار موجب از بین رفتن کلسیم در استخوان ها شده و کافئین آن ها هم موجب تضعیف استخوان ها به خصوص در خانم ها می شود.

در ادمه به این نوشیدنی های مضر اشاره می کنیم

– نوشابه های گاز دار ( کوکاکولا، پپسی و …)

– نوشیدنی های انرژی زا

– نوشیدنی های ورزشی

– چای های سرد در بطری ها

– نوشیدنی هایی مثل قهوه سرد و دارای کافئین


خطرات این نوشیدنی ها

– چاقی و افزایش وزن

زمانیکه شما این نوشیدنی ها را مصرف می کنید، چربی در قسمت هایی از بدن شما مثل دور شکمتان تجمع می کند و این تجمع چربی می تواند موجب بروز بیماری های قلبی و سکته شود.

– سرطان

اغلب نوشیدنی هایی که به آن ها اشاره کردیم دارای رنگ کاراملی هستند که ترکیبات این رنگ ها موجب شکل گیری سلول های سرطانی می شود.

– پوسیدگی دندان ها

با توجه به آسیبی که این نوشیدنی ها به مینای دندان شما وارد می کنند، دندان های شما به سرعت دچار پوسیدگی شده و این تاثیر مخرب تنها ۲۰ دقیقه بعد از نوشیدن این نوشابه ها روی دندان شما اعمال می شود برای همین مصرف بیشتر آن ها تاثیر مخرب تری روی دندان های تان باقی می گذارد.

– کبد چرب

قند موجود در این نوشیدنی ها که فروکتوز نام دارد، زمانی که زیاد مصرف شود موجب تبدیل به چربی در کبد شده و بیماری به نام کبد چرب را بوجود می آورد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.livelovefruit.com

(Visited 35 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *