جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
با معجزه  سرکه در تمیز کردن لباس ها بیشتر آشنا شوید

با معجزه سرکه در تمیز کردن لباس ها بیشتر آشنا شوید

اختصاصی چاره چی / استفاده از سرکه برای شستن لباس ها کمک می کند تا بوی بد آن ها از بین رفته، رنگشان تثبیت شود و بین آن ها الکتریسیته ایجاد نشود.

مواد مورد نیاز برای شستن لباس ها با سرکه :

– سرکه سفید

– آب

– بورس نرم

– لباس های کثیف

– اگر لباستان با شکلات، ژله، میوه، مربا، قهوه، چای یا ضد عرق ها، لک شده، قسمت لک شده ی لباس را مدت ۱۰ دقیقه در سرکه قرار دهید و سپس لباس را به روش معمولی بشویید.

img_935_ins_4214_600

– اگر لباس شما با مواد شیمیایی مثل رنگ لک شده، قسمت لک شده را قبل از شستشو، مدت یک ساعت در ترکیبی از آب و نصف فنجان سرکه سفید قرار دهید.

img_935_ins_4215_600

– اگر می خواهید لکه های لباس های رنگی را بدون از بین رفتن رنگ لباستان پاک کنید، ۱ فنجان سرکه را در یک ظرف بسیار بزرگ آب ریخته و اجازه دهید قسمت لک شده ۱۰ دقیقه در این ترکیب بماند ، با یک بورس آرام روی لک بکشید و سپس لباس را بشویید.

img_935_ins_4216_600

– اگر در مرحله ی آبکشی پارچه ها به خصوص ملحفه و پتوها، ۲ فنجان سرکه اضافه کنید بوی بد آن ها از بین می رود.

img_935_ins_4217_600

– همچنین اضافه کردن سرکه در این مرحله به از بین رفتن موی حیوانات خانگی از روی پارچه ها و از بین رفتن الکتریسیته ساکن کمک می کند.

img_935_ins_4219_600

– سرکه سفید را می توانید برای تمیز کردن و از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی هم استفاده کنید ، یک فنجان سرکه سفید را در محفظه مایع ماشین ریخته و اجازه دهید در یکی از چرخه های معمولی و بدون لباس شستشو شود.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.home.onehowto.com

(Visited 24 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *