سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
۶ راهی که کمک می کند از مواد غذایی مضر کمتر استفاده کنید

۶ راهی که کمک می کند از مواد غذایی مضر کمتر استفاده کنید

اختصاصی چاره چی/ زمانیکه برای خرید روزانه تان به مارکت ها می روید، برای خرید مواد غذایی شیرین و یا پرچرب و با نمک زیاد وسوسه می شوید، اما چگونه می توان بر این وسوسه ها غلبه کرد و از مواد غذایی مضر کمتر استفاده کرد؟

۱- استفاده از رنگ ها

03-8-ways-to-hate-junk-food-trail-mix

در یک بررسی انجام شده یافته ها نشان می دهند ما به مواد غذایی بیشتر علاقه داریم که در آن ها بیشتر از ۳ رنگ وجود داشته باشد.بنابراین به جای آنکه سراغ شکلات های رنگارنگ بروید مواد غذایی سالم مثل آجیل ها، مغزها و… را با رنگ های مختلف باهم ترکیب کرده و استفاده کنید.


۲- تغییر عادات روزانه

05-8-ways-to-hate-junk-food-grapes

اگر به مرور یکی از عادت های بد تغذیه ای را کنار بگذارید به مرور زمان تغییر بزرگی را احساس می کنید.شما می توانید برای استفاده راحت تر و بیشتر از مواد غذایی سالم آن ها را فریز کنید تا همیشه در دسترستان باشد.


۳- تکه های کوچک

06-8-ways-to-hate-junk-food-hummus

غذاهای کوچک هم برای خوردن راحت تر هستند و هم اشتهای ما را بیشتر بر می انگیزنند، بهتر است میوه ها و سبزیجات تازه را اسلایس کرده و در یخچال هم آن ها را بیشتر در دسترس و در معرض دید قرار دهید تا بیشتر از مواد غذایی سالم مصرف کنید.

۴- شناختن ذائقه

07-8-ways-to-hate-junk-food-pretzels

از بین مواد غذایی که سالم و بی ضرر هستند کدامیک را بیشتر دوست دارید؟ آن ها را لیست کرده و هنگام خرید به جای رفتن سراغ مواد غذایی مضر آن ها را بخرید.


۵- حذف غذاهای فراوری شده

08-8-ways-to-hate-junk-food-grilled-chicken

یکی از راه های اطمینان از اینکه کدام مواد مغذی هستند، آن است که اطلاعات دقیقی از مواد غذایی که می خرید به دست آورید، حتما لیبل ها و جدول ارزش های غذایی را روی محصولات نگاه کرده و چربی و قند آن را کنترل کنید، همچنین غذاهای کنسرو شده و فراوری شده را تا جاییکه می توانید از وعده های غذایی تان حذف کنید زیرا به دلیل مدت دار بودن مواد نگهدارنده زیادی دارند.

۶- جویدن

09-8-ways-to-hate-junk-food-chewing

سعی کنید بیشتر بجوید، به خصوص اگر سراغ غذاهای چرب یا فراوری شده رفتید، هر چه غذا را بیشتر بجوید مدت زمان بیشتری از زمان صرف وعده های غذایی تان می گذرد و زودتر احساس سیری کرده و کمتر می خورید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.rd.com

(Visited 41 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *