پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
۵ حقیقت جالب در مورد والدین وابسته

۵ حقیقت جالب در مورد والدین وابسته

اختصاصی چاره چی/ وابستگی موضوعی نیست که افراد به صورت آگاهانه به دنبال آن باشند بلکه این مساله خود به خود به وجود آمده و در ضمیر ناخودآگاه ما است.

در واقع رویارویی با مشکلات جدید که پس از ورود فرزند به یک خانواده بوجود می آید والدین را با یک سری معضلاتی روبرو می کند که تا به حال در گیر آن نبوده اند.همچنین تحقیقات نشان می دهد مساله وابستگی والدین در خانواده هایی که یک فرزند دارند بیشتر است.در ادامه به موضوعاتی اشاره خواهیم کرد که والدین وابسته آن ها را انجام می دهند.

 

۱- همه کارهای کودک را از صفر تا صد انجام می دهند

این والدین معمولا تمامی کارهای کودکشان را از لباس پوشیدن، غذا خوردن و حتی همراهی در هنگام شب برای خوابیدن کودک را خودشان انجام می دهند که این موضوع موجب وابستگی های عاطفی عمیقی می شود.

۲- همواره در نزدیکی کودک هستند

والدینی که فاصله فیزیکی کمتری با کودکشان دارند در مقایسه با آن هایی که هردو مشغول به کارند وابستگی بیشتری به کودک خود دارند چرا که گرفتن پرستار بچه یا سپردن کودک به مهد و مراکز نگهداری، این وابستگی را کاهش می دهد. و حقیقتا هم به عهده گرفتن تمام کارهای یک کودک و همواره کنار او بودن، معقولانه نیست.

۳- کودک همواره تصمیم گیرنده است

از یک جهت این موضوع که کودک همواره در مورد کارها تصمیم بگیرد به یک رابطه هیجان انگیز و محترمانه بین والدین و فرزندان منجر می شود اما از طرف دیگر کودک هیچگاه مصلحت خود را برای کارهایی مثل خوابیدن، غذا خوردن و .. نمی داند و معمولا کودکانی که در خانواده هایی با قوانین مشخص که از سوی والدین وضع شده هستند، شخصیت مستقل تری داشته و اعتماد به نفس آن ها بیشتر است.

۴- همراه کودک می خوابند

اکثریت والدین در یک مکان با کودک خود می خوابند.این موضوع به خصوص در کشورهای در حال توسعه بیشتر و گاهی یک هنجار فرهنگی است.

۵- والدین وابسته از گریه کودکشان می ترسند

تا به حال هیچ کودکی وجود نداشته که گریه نکند چرا که گریه کودک همانند خندیدن، حرکت کردن و … یک واکنش طبیعی در مقابل احساس نیاز او به چیزی است. والدین وابسته به دلیل اینکه گریه کودک برای آن ها استرس زا است از آن هراس دارند و در کنار دیگران احساس خجالت می کنند در حالیکه این بک واکنش طبیعی است.

مترجم : وحیده امینی

(Visited 69 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *