سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
۴ نشانه ای که به شما می گویند کارتان سلامت شما را تهدید می کند

۴ نشانه ای که به شما می گویند کارتان سلامت شما را تهدید می کند

اختصاصی چاره چی/ از حجم زیاد کارها تا ارتباط برقرار کردن با یک رئیس بد اخلاق، استرس های زیادی متوجه ما در محل کار می شوند.

سلامت و شاد بودن شما باید در درجه ی اول زندگی تان باشد و بعد زندگی شغلی و کارتان، بنابراین اگر نشانه های زیر را دارید، کارتان سلامت شما را تهدید می کند.


۱- شما ساعت های زیادی کار می کنید

نتیجه ی بررسی ها نشان می دهند ساعت های طولانی و زیاد کاری موجب چند برابر شدن استرس افراد می شود.حداکثر ساعت کاری در هفته باید ۵۵ ساعت باشد و بیشتر از آن فرد را بیمار و نگران می کند.

ساعت های طولانی کار و پشت میز نشستن باعث می شود بدن شما از حالت و شکل طبیعی اش به دلیل کمبود انرژی، خارج شود و در نتیجه بهره وری شما هم پایین تر بیاید.پس اگر حجم کارتان زیاد است بهتر است با مدیرتان مشورت کنید.

۲- از پشت میزتان بلند نمی شوید

gallery-1478619655-woman-sat-at-desk

نشستن های طولانی موجب ابتلای شما به بیماری های قلبی، دیابت، افزایش وزن و چاقی به دلیل عدم تحرک، سرطان و افسردگی می شود.همچنین این حالت موجب مشکلات عضلانی و استخوانی در شما می شود.

۳- دائما در حالت ایستاده هستید

برخی از مشاغل هم بر خلاف مشاغل پشت میزی، شما را مجبور می کنند تا معمولا در حالت ایستاده باشید.حدود نیمی از کارمندان و کارگران جهان ، ۷۵ درصد از کارهای روزانه شان را به صورت ایستاده انجام می دهند.

ایستادن های طولانی می تواند موجب واریس، ضعیف شدن گردش خون، ورم دست ها و پاها، آسیب دیدن مفاصل و حتی مشکلات قلبی شود.یکی از مهم ترین مشکلات ایستادن زیاد، دردهای مزمن در قسمت پاشنه پا است.

۴- شما مسافت زیادی را برای رفتن به محل کار طی می کنید

gallery-1478620573-man-asleep-on-train

این یکی از مشکلاتی است که اغلب کارمندان با آن روبرو هستند و بر سلامت کلی آن ها تاثیرات منفی می گذارد.کسانیکه بیشتر از ۳۰ دقیقه در مسیر هستند عمدتا دچار استرس و نگرانی هستند.همچنین به دلیل مسافت زیاد اغلب وعده ی صبحانه از برنامه ی غذایی این افراد حذف می شود پس در انتخاب محل کارتان دقت بیشتری داشته باشید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.netdoctor.co.uk

(Visited 65 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *