شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
۵ استراتژی زبان بدن برای جلب اعتماد اطرافیان

۵ استراتژی زبان بدن برای جلب اعتماد اطرافیان

اختصاصی چاره چی / زبان بدن می تواند به ما در موفقیت هایمان به خصوص در مذاکرات و حتی مکالمات روزمره کمک کند.

بنابراین اگر مکالمه و ملاقات مهمی را پیش رو دارید، استراتژی های زیر در زبان بدنتان می تواند بسیار موثر عمل کند.

۱- هوشیار بودن و داشتن چشمانی باز

زمانیکه شما در یک مکالمه چشمانتان را به طور کامل باز نگه می دارید، نشان دهنده ی تمرکز و توجه کامل شما به بحث و طرف مقابل است، ولی اگر کار دیگری انجام دهید یا به فرد نظر بی توجهی کنید این کار نوعی بی احترامی است.بنابر این با بدنتان، تکان دادن سر، ارتباط چشمی و تکان دادن ابروها نشان دهید که فرد و موضوع مورد بحث برایتان مهم است.

۲- دست های گره کرده

زمانی که بازوهای شما پشت تان قرار بگیرند، دور از دسترس و مغرور به نظر می رسید و اگر روی سینه تان باشند، حالت تدافعی خواهید داشت، بنابراین راحت بایستید، درهم بردن انگشت ها هم نشانه ی توجه و علاقه ی شما به بحث است.

۳- کشیده ایستادن

بهتر است شانه ها را بالا نگه دارید، زمانیکه کمر و شانه های شما افتاده باشد این احساس را منتقل می کند که شما از شرایط احساس راحتی ندارید.پس برای جلب اعتماد بهتر است بازوها و شانه ها را صاف و محکم نگه داشته و پاها را به سمت فرد مورد نظر قرار دهید نه جایی دیگر.بهتر است پاهایتان به شکل A بوده و ژست قوی داشته باشید.


۴- تقلید کردن

برای جلب اعتماد و روابط دوستانه ی بیشتر بهتر است حالت و نحوه ی ایستادن، نشستن و رفتار فردی که با او در ارتباط هستید را تقلید کنید تا احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.


۵- لبخند زدن

زمانیکه شما به دیگران لبخند می زنید، آن ها احساس راحتی کرده و نشان می دهد شما از آن چه هستید رضایت دارید.لبخند زدن همچنین موجب اعتماد به نفس شما و احساس قدرت بیشتر می شود.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.entrepreneur.com

(Visited 30 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *