یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
نكاتي بهداشتي براي مراقبت از دندان هاي ارتودنسی شده

نكاتي بهداشتي براي مراقبت از دندان هاي ارتودنسی شده

اختصاصی چاره چی/ اگر شما هم ارتودنسی ثابت انجام داده باشید، احتمالا می دانید که رعایت بهداشت و مسواک زدن و استفاده از نخ دندان در هنگامیکه پلاک ثابت روی دندان شما است، مهم ترین کاری است که از عفونت لثه و باقی ماندن لکه ها روی دندان جلوگیری می کند.

مراجعات منظم به دندانپزشک و رعایت بهداشت کمک می کند تا از رشد پلاک ها یا همان جرم های دهانی در دندان ها و پوسیدگی آن ها جلوگیری شود.

– شما باید برای مسواک زدن یک خمیر دندان با کیفیت انتخاب کنید.

– دندان ها و محدوده ی نزدیک سیم ها را باید با دقت بیشتری مسواک کنید تا مواد باقی مانده از خوراکی ها به طور کامل خارج شوند.مسواک های برقی در این زمینه مناسب تر از مسواک های معمولی هستند.

– اگر بیرون منزل هستید و مسواک زدن دندان  هایتان بعد از غذا ممکن نیست، حداقل کمی آب در دهان  تان بگردانید تا باقی مانده مواد غذایی از دهان  تان خارج شود.

 

– استفاده از نخ دندان مخصوصا برای آن هایی که سیم و نگین دارند، ضروری است.

– علاوه بر مسواک کردن و نخ دندان بهتر است از یک دهانشویه به طور منظم استفاده کنید.این کار از رشد جرم ها در دهان شما جلوگیری می کند. دهان  شویه  های حاوی فلوراید بهترین گزینه ها هستند. فلوراید موجود در این دهان  شویه ها روی سطوح دندان ها نشسته و از پوسیدگی  دندان ها طی درمان ارتودنسی جلوگیری خواهند کرد.

– هر ۶ ماه یک بار بهتر است دندان هایتان توسط پزشک چک و تمیز شود.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.howtocleanstuff.net

(Visited 54 times, 1 visits today)