جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
۵ راه حل موثر برای کنترل سر دردهای میگرنی

۵ راه حل موثر برای کنترل سر دردهای میگرنی

اختصاصی چاره چی / کسانی که دچار میگرن هستند می دانند که سردردهای میگرنی اجتناب ناپذیر است اما می توان با در نظر گرفتن و کنترل شرایط، دفعات آن ها را به کمترین میزان کاهش داد.

میگرن تنها یک سردرد ساده نیست و در واقع یک بیماری بسیار پیچیده با طیف گسترده ای از علائم ناتوان کننده است که بیشتر با سردردهای شدید مشخص می شود. سایر نشانه های این بیماری ممکن است شامل حساسیت شدید دید به نور، صداها، بوهای خاص و نیز استفراغ و حالت تهوع باشد.

ما در این مطلب راه هایی را برای کنترل بیشتر سر درد های میگرنی به شما معرفی می کنیم.

۱- شناسایی موقعیت ها

بسیاری از افراد به طور مکرر دچار این نوع سردردها می شوند زیرا شرایط زندگی آن ها به گونه ای است که شرایط سردرد را فراهم می کند، شما در درجه ی اول باید بدانید که چه شرایطی شما را مستعد سردردهای میگرنی می کند.عواملی مثل نور زیاد، بوهای شدید یا تغییر در سبک زندگی می تواند موجب سردردهای میگرنی شود.


۲- رژیم های سالم و منظم غذایی

حذف یک وعده ی غذایی و کاهش سطح قند خون، می تواند موجب طولانی تر شدن این سردردها شود، پس هر سه ساعت یک بار مواد غذایی سالم مصرف کنید.

۳- مصرف متعادل قهوه

اگر شما قهوه دوست دارید و به طور منظم مصرف می کنید بهتر است بدانید که زیاده روی در مصرف قهوه به دلیل کافئینی که دارد، موجب میگرن های بسیار شدید می شود.


۴- استراحت کافی

نداشتن خواب کافی یا اختلال در خواب شبانه، می تواند روی تمرکز و حالت روانی شما تاثیر گذاشته و تعداد دفعات حملات میگرنی را بیشتر کند.شما باید حداقل ۷ ساعت در روز خواب با کیفیت داشته باشید.

۵- نوشیدن آب

یکی از اشتباهاتی که اغلب ما می کنیم این است که احساس می کنیم زمانیکه تشنه هستیم باید آب بخوریم، بدن شما ممکن است دچار کمبود آب باشد و در عین حال شما احساس تشنگی نکنید.اگر عادت به نوشیدن آب زیاد ندارید میوه ها و سبزیجات تازه را جایگزین کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.netdoctor.co.uk

(Visited 56 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *