شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
با این مواد غذایی به جنگ سرطان بروید

با این مواد غذایی به جنگ سرطان بروید

اختصاصی چاره چی/ اغلب کسانی که سرطان دارند نمی دانند چه بخورند چه چیزهایی برایشان مفید است و چه غذاهایی نباید بخورند فقط می دانند که غذاهای سالم برایشان خوب است ولی غذاهای سالم کدام غذاها هستند؟

این مواد غذایی عمدتا سبزیجات تازه و خام، آبمیوه های تازه، چای سبز و نوشیدن آب تصفیه شده است و باید از نوشیدنی هایی مثل قهوه و خوردن گوشت قرمز پرهیز کنند.

بسیاری از تحقیقات نشان می دهند که برخی از مواد غذایی به مبارزه با بیماری سرطان کمک می کنند و با توجه به ضعف این بیماران، باید مواد غذایی سرشار از کالری و پروتئین برای مبارزه با عفونت ها در بدنشان، مصرف شود.

– مقدار زیادی سبزیجات خام، آجیل و میوه مصرف کنید، رژیم غذایی که ۸۰ درصد از آن سبزیجات تازه، میوه، غلات کامل، دانه ها و آجیل باشد ، به قلیایی شدن محیط بدن و مبارزه با سرطان کمک می کند.

– آب سبزیجات تازه آنزیم هایی را تولید می کند که به سرعت و در عرض ۱۵ دقیقه، جذب سلول های بدن شده و به ترمیم و ساخت سلول های سالم کمک می کند.بنابراین مصرف ۲ تا ۳ لیوان آب سبزیجات تازه در روز توصیه می شود.

– غذاهایی که نباید در هنگام بیماری مصرف کنید عبارتند از : قهوه، چای و هات چاکلت که کافئین زیادی دارند.چای سبز گزینه ی بهتری در این زمینه است زیرا ترکیبات ضد سرطانی درد.

– بهتر است گوشت قرمز کمتر مصرف کنید زیرا گوشت قرمز می تواند نابودی سلول های سرطانی را به تعویق بیاندازد.

– در صورت تجویز پزشک از مکمل ها و ویتامین هایی مثل ویتامین E، مواد معدنی، آهن و .. استفاده کنید، زیرا این ها به بهبود سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند.

– سعی کنید سطح استرس تان را کمتر کنید، سرطان بیماری است که با ذهن و روح شما در ارتباط است و در صورتی که روحیه خوبی داشته باشید روند بهبودی شما سرعت می یابد.اما استرس محیط بدن شما را اسیدی تر کرده و از بین رفتن سلول های سرطانی را کندتر می کند.

– مرتب ورزش کنید، سلول های سرطانی در محیطی پر از اکسیژن نمی توانند دوام بیاورند.اکسیژن درمانی هم گزینه ی مناسبی در این زمینه است.

– بهتر است برای جلوگیری از مواد سنگین و اسیدی آب های تصفیه شده مصرف کنید تا سموم وارد بدنتان نشود.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.health.onehowto.com

(Visited 17 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *