چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
این مواد غذایی را نباید زود دور بیاندازید

این مواد غذایی را نباید زود دور بیاندازید

اختصاصی چاره چی / ماندگاری بسیاری از مواد غذایی بیشتر از آن چیزی است که تصورش را بکنیم، پس آن ها را دور نریزید.

– پاستا

01-food-staples-pasta

تا زمانی که بسته ی حاوی پاستا یا ماکارونی را باز نکرده اید می توانید آن را حتی بعد از گذشت ۱۰ سال با کمی تغییر مزه، مصرف کنید.


– حبوبات کنسرو شده

02-food-staples-beans

اگر کنسرو حبوبات دارید باید بدانید بعد از گذشت سال ها هم می توانید استفاده کنید به شرط آنکه کمی آن ها را در آب خیس کنید.

– سرکه

03-food-staples-vinegar

اسید موجود در سرکه ها موجب می شود تا از رشد انواع میکروب ها در آن ها جلوگیری شود.بنابراین در هر زمانی می توانید از آن ها استفاده کنید حتی اگر دچار تغییر رنگ شوند.

– نمک

04-food-staples-salt

نمک از سنگ نمک بوجود آمده و نه دچار کپک زدگی می شود و نه میکروب در آن نفوذ پیدا می کند ، طعم نمک نیز دچار تغییر نمی شود.


– اسانس وانیل

05-food-staples-vanilla

در اسانس های وانیل مقدار زیادی الکل وجود دارد که ماندگاری آن را زیاد کرده اما عطر و طعم آن تا ۵ سال ماندگار است.بهتر است در مکانی گرم و دور از نور خورشید و خارج از یخچال نگهداری شود تا عطر خود را از دست ندهد.

– تخم مرغ

07-food-staples-eggs

تخم مرغ هایی را که خریداری می کنید تا ۳ هفته بعد از خرید شما هم می توانند در یخچال تازه بمانند.بر روی تخم مرغ ها معمولا اسپری روغنی زده می شود تا میکروب ها به داخل آن نفوذ پیدا نکنند، پس اگر تخم مرغ را آب پز کردید سعی کنید در مدت یک هفته آن را مصرف کنید.

– فلفل

08-food-staples-peppers

همه ی انواع فلفل دارای ژنی هستند که از نابودی سلول های آن ها جلوگیری می کند.آن ها می توانند تا ۷ روز در یخچال سالم بمانند، فلفل سبز در مقایسه با دیگر انواع آن ها تا ۳ هفته هم می تواند سالم بماند.

– کالباس

09-food-staples-deli-meat

اگر سوسیس یا کالباس خریده اید، می توانید در صورت باز نکردن بسته بندی آن ها ، تا ۳ هفته آن ها را تازه نگهداری کنید.اما در صورت باز شدن بسته بندی به دلیل قرار گرفتن در معرض میکروب ها باید بین ۳ تا ۵ روز استفاده شوند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.rd.com

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *