جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
درمان های خانگی برای خشکی پوست در زمستان

درمان های خانگی برای خشکی پوست در زمستان

اختصاصی چاره چی / خیلی از ما صرف نظر از آب و هوا و منطقه ای که در آن زندگی می کنیم پوست خشکی داریم، این خشکی پوست به خصوص با سرد شدن هوا تشدید می شود.

در این مطلب به درمان های خانگی اشاره می کنیم که با استفاده از آن ها در خانه هم می توانید خشکی پوست تان را درمان کنید.

– روغن نارگیل

روغن نارگیل حاوی چربی های طبیعی است که به نرم و انعطاف پذیر شدن پوست کمک می کند، و نتایج تحقیقات نشان داده در درمان حساسیت های پوستی مثل اگزما، آکنه و .. بسیار موثر است.شما می توانید روغن نارگیل را روی پوست دست ها، صورت، بدن و هر جاییکه احساس می کنید که دچار خشکی است استفاده کنید.از روغن نارگیل برای پخت و پز هم می توان استفاده کرد.

– آووکادو و عسل

آووکادو به دلیل اسیدهای چرب امگا ۳، ویتامین ها و آنتی اکسیدان موجب رطوبت رسانی و درخشش پوست شما می شود.عسل هم دارای ترکیبات ضد باکتریایی و ضد التهابی است که نه تنها به نرم شدن پوست کمک می کند بلکه با هر نوع بیماری و باکتری پوستی مبارزه می کند.مقداری آووکادو را پوره کرده و به همراه عسل به عنوان ماسک و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست تان استفاده کنید.

– موز و روغن بادام

موز و روغن بادام هم یک ترکیب شگفت انگیز در درمان پوست های خشک است.موز به دلیل پتاسیم زیاد و همچنین ویتامین های A، C و D به احیای پوست شما به خصوص در زمستان کمک می کند.مقداری موز را پوره کرده و با روغن بادام ترکیب کنید و روی پوست تان بگذارید، روغن بادام به شاداب شدن پوست شما و جلوگیری از چین و چروک کمک می کند.

– آلوئه ورا

آلوئه ورا اغلب به دلیل خواص ضد التهابی برای درمان آفتاب سوختگی استفاده می شود اما ژل داخل این گیاه، برای رطوبت رسانی پوست های خشک بسیار مفید است.

– نوشیدن آب

بهتر است با سرد شدن سال از نوشیدن آب غافل نشوید، اگر یادتان می رود آب بنوشید ، قهوه و چای هم گزینه های خوبی برای آبرسانی به پوست شما هستند.

– شیر و عسل

ترکیب عسل و شیر به خصوص در وان گرم حمام به رساندن تغذیه کافی به پوست، احیای پوست خشک و مرطوب کردن آن در زمستان کمک می کند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.beautyandtips.com

(Visited 4 times, 1 visits today)