چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
کاربردهای شگفت انگیز نمک در خانه داری

کاربردهای شگفت انگیز نمک در خانه داری

از کاربردهای بسیار زیاد و مفید نمک چه می دانید؟ نمک در خانه داری کاربردهای گوناگون و تاثیر گذاری دارد که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.
تمیز کردن اتو
اتوی خود را روی دمای زیاد قرار دهید. مقداری نمک روی یک کاغذ مومی بپاشید. اتو را روی کاغذ بکشید. می بینید نمک باعث پاک شدن ذرات چسبیده به اتو می شود.
1443360019
تمیز کردن روغن سوخته در قابلمه
روی روغن چسبیده را با نمک پر کنید. سپس کمی آب اضافه کرده و ده دقیقه صبر کنید. این محلول روغن را در خود حل کرده و به شما اجازه می دهد به راحتی آن را تمیز کنید.
تمیز کردن تخم مرغ شکسته
نیاز به یک تپه دستمال کاغذی ندارید. روی تخم مرغ ها نمک بریزید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. نمک باعث می شود ماده ی چسبنده ی تخم مرغ سفت شود و حالا تمیز کردن آن راحت است.
پاک کردن کپک ها
برای از بین بردن لکه های کپک و بوی آن ها از روی لباس یا حوله ها خمیری از نمک و آب لیمو تهیه کنید. خمیر را روی لکه بمالید، سپس بگذارید خشک شود ( بهتر است در نور آفتاب خشک شود )لباس ها را در دمای مناسب در ماشین لباسشویی بشویید.

1443360043

تمیز کردن اسفنج پر از جرم
یک ظرف را با دو پیمانه آب و یک چهارم پیمانه نمک پرکنید. اسفنج چرب و سیاه خود را تمام شب در این محلول بگذارید. صبح روز بعد مشاهده خواهید کرد که همه ی جرم ها تمیز شده اند.

تمیز کردن تخته برش آشپزخانه
شما نباید تخته ی خردکن را در ماشین ظرف شویی بگذارید اما می توانید آن ها را با آب گرم، نمک و آب لیمو ضدعفونی کنید.

تمیز کردن توده ی مو از سوراخ سینک
با ترکیب ۱.۴ پیمانه جوش شیرین با ۱.۴ پیمانه نمک برای خود یک ماده ی شوینده درست کنید. دستکش دست کرده و تا جایی که می توانید موها را از سوراخ سینک خارج کنید. ترکیب را داخل آن بریزید. سپس ۱.۲ پیمانه سرکه ی سفید ریخته و بگذارید ۱۵ دقیقه بگذرد. ظرف شویی را با یک قابلمه آب جوش بشویید.

 

صابون مخصوص ماشین ظرف شویی
اگر دیدید مایع ماشین ظرف شویی شما تمام شده و برای تهیه ی آن مشکل دارید خودتان با استفاده از نمک، جوش شیرین و صابون های عادی شوینده برای خود مایع مخصوص ماشین بسازید. این محلول برای شما بسیار مؤثر خواهد بود.
1443360068
منبع: نخل و آفتاب
(Visited 25 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *