دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
با این روش ها گربه تان را صدا کنید!

با این روش ها گربه تان را صدا کنید!

اختصاصی چاره چی / زندگی با گربه ها شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد اما اگر کمی صبر داشته باشید می توانید تعامل خوبی با آن ها برقرار کنید.

– شما می توانید یک اسم برای او انتخاب کنید و از این پس با صدا کردن او برای کارهایی مثل غذاخوردن یا بازی کردن او را شرطی کنید، دفعات اولی که این کار را انجام دهید برای پس از آن هم هرگاه اسمش را صدا بزنید خواهد آمد.

aid44772-900px-call-a-cat-step-1-version-2

– می توانید برای او یک پاداش در نظر بگیرید که هر وقت با صدا کردن اسمش به سمت شما آمد به او چیزهایی را که دوست دارد بدهید.برای این کار می توانید از غذاهایی که دوست دارد مثل تن ماهی، مرغ ، ماهی یا لوازمی که در پت شاپ ها برای بازی آن ها وجود دارد استفاده کنید.

call-a-cat-step-2-version-2

– می توانید از صداهای متفاوتی مثل میو میو کردن یا سوت زدن برای صدا زدنشان استفاده کنید، اگر میزان شنوایی گربه شما ضعیف است بهتر است از نشانه های تصویری مثل انداختن لیزر و … استفاده کنید.

aid44772-900px-call-a-cat-step-3-version-2

– زمان خاصی را برای صدا زدن انتخاب کنید، مثلا زمان هایی را که می دانید، گرسنه است ، این کار کمک می کند تا زمان مشخصی برای غذا خوردنش داشته باشید.

aid44772-900px-call-a-cat-step-4-version-2

– سعی نکنید از صداهای بلند استفاده کنید ، این کار باعث ترسیدن آن ها می شود.

– می توانید صدا زدن گربه ها را با کمک یک نفر دیگر برای او تمرین کنید ، مثلا زمانیکه شما او را صدا کردید سپس دوستتان او را صدا بزند تا متوجه صدا زدن بشود.این کار برای آن ها سرگرم کننده است.

aid44772-900px-call-a-cat-step-6

– هیچ گاه از زور استفاده نکنید و اجازه دهید به مرور با این روند آشنا شود ، در صورت لزوم می توانید از کمک دامپزشکان هم استفاده کنید شاید شنوایی او دچار مشکل شده باشد.

aid44772-900px-call-a-cat-step-5

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.wikihow.com

(Visited 106 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *