دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
افراد سرمایی چه رژیم غذایی باید در زمستان داشته باشند؟

افراد سرمایی چه رژیم غذایی باید در زمستان داشته باشند؟

حتما شما هم افرادی را دیده اید که آغاز فصل سرما برای شان برابر با چند ماه سرما و لرزش است. این افراد هرقدر هم که لباس های گرم بپوشند، باز هم احساس سرما دارند و بدن شان از سرما می لرزد. افراد سرمایی اگر بدانند چه چیزهایی را باید بخورند و چه چیزهایی را نباید بخورند دیگر احساس سرما و لرزش شان کمتر می شود.

افراد سرمایی چه غذاهایی نباید بخورند
برای گرم نگه داشتن بدن باید از غذاهایی که طبع سردی دارند، پرهیز کنید یا اگر تمایل دارید غذاهای با طبع سرد را هم مصرف کنید، آن ها را با مصلحات شان میل کنید. ماست، دوغ، خیار، کاهو، قارچ، اسفناج، آلو و غذاهای سردمزاج مثل گوشت گوساله، مرغ، برنج سفید، آرد سفید، سیب زمینی و. . . می تواند احساس سرما را در بدن ایجاد کند.
به علاوه لازم است بدانید غذاهای چرب هم می توانند احساس سرما در بدن ایجادکنند. غذاهایی که بسیار چرب هستند، خون را از سمت اندام ها به سمت اندام های گوارشی کشانده و باعث احساس سرما در بدن می شوند. مورد بعدی میوه های تابستانی است که این میوه ها هم طبع سردی دارند و حتی اگر به صورت خشک شده مصرف شوند (مثل برگه زرآلو، آلو بخارا و. . . ) باز هم بدن را خنک می کنند و برای فصل سرما مناسب نیستند.

بهترین غذاها برای افراد سرمایی در فصل زمستان

08-cold-weather-hacks-sip-something-warm
دمنوش ترکیبی گرمابخش
برای تهیه یک دمنوش فوق العاده می توانید آویشن، کاکوتی، نعنا و گل گاوزبان را مخلوط کنید و بگذارید دم بکشد و آن را با نبات بنوشید. این دمنوش طراوت و گرمای مطبوعی برای تان به همراه خواهد آورد.

به جای آدامس سقز بجوید
سقز هم از جمله گرمابخش های بدن است. کسانی که عادت به جویدن آدامس دارند، می توانند در فصل سرما آن را با سقز جایگزین کنند تا گرمای بیشتری را برای بدن شان تامین کنند.

درون چای هل یا دارچین بریزید
اگرچه نوشیدن چای گرم در فصل سرما جایگاه ویژه ای دارد اما از آنجا که چای طبع سردی دارد، بنابراین آن را با هل یا دارچین مصرف کنید. به علاوه می توانید چند نخ پرچم زعفران را با چای سیاه یا چای سبز بنوشید و از عطر و گرمای آن لذت ببرید.

در زمستان میوه های گرمسیری برای افراد سرمایی بسیار مفید است
برای آنکه بتوانید در سرمای زمستان دوام آورده و گرم باشید، میوه های گرمسیری مثل خرما، نارگیل، انبه، موز و. . . را نیز در برنامه غذایی زمستانی خود جای دهید.

خوردن آجیل بدن را گرم می کند
مغزهای آجیل مثل گردو، بادام، فندق، پسته و. . . می توانند به تولید انرژی و گرمای بدن کمک بزرگی کنند. می توانید این مغزها را در طول روز به اندازه چند عدد مصرف کنید تا علاوه بر انرژی کافی در طول روز، بدن تان را هم گرم نگه دارید.

افراد سرمایی در زمستان کندر بخورند
کندر هم یکی از مواردی است که مصرف آن هنگام صبح می تواند گرمای مطبوعی برای بدن به ارمغان بیاورد. برای مصرف کندر باید به اندازه یک نخود از آن را یک ساعت در دهان نگه داشته، بمکید و سپس آن را قورت دهید.

معجون انرژی زای ضد سرما
انواع مغزها شامل پسته، گردو، بادام و. . . را به شکل پودر درآورید. آن را با دو قاشق عسل یا چند عدد خرما و یک عدد موز ترکیب کرده و یک لیوان شیر به آن اضافه کنید. حالا یک لیوان معجون انرژی زای طبیعی دارید که می تواند برای تان گرمای لذت بخشی را همراه داشته باشد.

یک دمنوش گرم و پر انرژی برای فصل زمستان
یک تکه زنجبیل، چند عدد برگ نعنا، یک عدد لیمو عمانی سوراخ شده و تکه ای چوب دارچین (به اندازه یک انگشت) را همراه با چهار لیوان آب جوش در قوری ریخته و بگذارید به مدت نیم ساعت دم بکشد. هنگام نوشیدن این معجون به آن نبات یا عسل اضافه کرده و میل کنید. این دمنوش یکی از نوشیدنی های انرژی بخش، نشاط آور و گرمابخش است.

تاثیر خوردن فلفل در گرم شدن بدن
فلفل هندی و غذاهای تند هم می توانند به حفظ گرمای بدن در روزهای سرد کمک کننده باشد. این غذاها میزان صفرا را افزایش داده و خون بیشتری را به اندام ها می رسانند. به طور کلی می توانید غذاها را در فصل سرما همراه فلفل مصرف کنید.در زمستان خوردن فلفل باعث گرم شدن بدن می شود.

در زمستان همراه صبحانه عسل بخورید
همراه صبحانه خوردن عسل را فراموش نکنید. عسل یک گرمابخش فوق العاده است که از خواص بی نظیر آن هم می توانید بهره ببرید. مویز و خرما هم تاثیر گرما بخشی زیادی دارند.

منبع: سلامتی

(Visited 17 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *