شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
چند استراتژی متفاوت برای غلبه بر پشت گوش انداختن کارها

چند استراتژی متفاوت برای غلبه بر پشت گوش انداختن کارها

اختصاصی چاره چی / اگر به ریشه ی بسیاری از نگرانی ها و استرس های روزانه مان فکر کنیم، متوجه می شویم که بسیاری از آن ها به دلیل به تعویق انداختن بسیاری از کارهای روزانه مان است.

در این مطلب راهکارهای کاربردی و متفاوتی را به شما آموزش می دهیم که با استفاده از آن ها هیچ کار عقب افتاده ای نداشته باشید.

– زمان مشخصی را برای انجام کارهای عقب افتاده در نظر بگیرید، زمانبندی دقیقی برای هر کدام از آن ها داشته باشید و در صورت نیاز از reminder های گوشی یا لپ تاپ استفاده کنید.

– شما ممکن است علاقه ای به انجام کارهای عقب افتاده تان نداشته باشید، پس بهتر است آن را به چند بخش تقسیم کرده و بخش هایی را که بیشتر دوست دارید در ابتدای کارتان انجام دهید.

– به دوستان و همکارانتان یا افرادی که در خانواده به آن ها نزدیکتر هستید بگویید که می خواهید چه کارهایی را انجام دهید تا آن ها هم پیگیر اقدامات شما باشند.

– از همان لحظه ای که تصمیم می گیرید شروع کنید، حتی اگر کار کمی را انجام دهید، می توانید برای یاد آوری کارهایتان آن ها را به صورت لیستی روی کاغذ نوشته و جلوی چشمتان قرار دهید.

– برای خودتان یک تایمر ساعت یا گوشی را برای هر مدتی که می خواهید آن کار را انجام دهید، تنظیم کنید، این کار به شما کمک می کند تا با سرعت بیشتری کارهای عقب افتاده را انجام دهید.

– کارهایتان را تقسیم کنید و آن هایی را که بیشتر دوست دارید در ابتدا انجام دهید در این صورت بهره وری شما بیشتر می شود و این کار بهتر از انجام کارهای بیهوده ای مثل تماشای تلویزیون ، صحبت کردن های طولانی با تلفن و … است.

– شما می توانید مدت زمان کوتاهی از هر روز را برای انجام این کارها اختصاص دهید تا به مرور زمان همگی آن ها انجام شود.

– اگر انجام دقیق این کارها زمان زیادی را از شما می گیرد، بهتر است تنها به انجام آن ها فکر کنید و کیفیت و کمال گرایی را فراموش کنید.

– می توانید از دیگران هم برای انجام این کارها کمک و مشورت بگیرید.

– به نتیجه بیشتر فکر کنید، و برای خودتان یک پاداش خوب در نظر بگیرید که تنها با اتمام این کارها می توانید به آن برسید، این پاداش می تواند خرید جواهرات یا حتی صرف شام با یک دوست صمیمی در رستوران باشد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.imom.com

(Visited 8 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *