پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
چگونه سریع وزن کم کنید؟

چگونه سریع وزن کم کنید؟

امروزه بیشتر افراد از چاقی رنج می برند و به راه های گوناگونی هم متصل شدن ولی نتیجه ای ندیدند. اگر شما هم از چاقی خود ناراحت هستید و می خواهید سریع لاغر شوید، نکاتی که در این مطلب آورده ایم را رعایت کنید تا ببینید که چطور در مدت زمان بسیار کوتاهی می توانید نتایج شگفت انگیزی ببینید.

زیاد آب بنوشید
آب به طرق مختلف کمک می کند وزنتان را پایبن بیاورید. احتمالاً این تنها و مهمترین تغییری است که می توانید در زندگیتان ایجاد کنید که هم به کنترل وزنتان کمک کند و سلامتتان را ارتقاء دهد. اول اینکه آب بعنوان نوعی سرکوب گر اشتها عمل می کند. شما باید فقط وقتی واقعاً گرسنه تان است غذا بخورید و نوشیدن آب کمک می کند این زمان های گرسنه بودن را کمتر کنید.

یکی دیگر از فواید نوشیدن آب خنک این است که بدنتان باید با گرم کردن خود و رساندن آن به دمای طبیعی انرژی مصرف کند. پس می توانید خیلی راحت با نوشیدن آب خنک کالری بسوزانید.

و آخر اینکه، نوشیدن آب به کلیه هایتان کمک می کند مواد زائد و چربی های اضافه را از بدنتان بیرون کند. اگر به  اندازه کافی آب ننوشید، کبدتان در متابولیسم چربی تنبل تر می شود.

در وعده های بیشتر غذا بخورید
از وقتی به  دنیا آمده ایم به ما گفته اند که باید سر سه وعده مشخص در روز غذا بخوریم. متاسفانه، این توصیه مادران در سراسر جهان چندان با عملکرد بدن ما مطابقت ندارد.

خوردن پنج تا هفت وعده سبک تر غذا در طول روز به جای سه وعده سنگین، کمک می کند تا بدن همان میزان انرژی که لازم دارد را دریافت کند. طبیعتاً وقتی سه وعده حجیم غذا بخوریم، بدن مجبور می شود سوخت اضافه را ذخیره کند چون نمی تواند همه آن را در یک زمان بسوزاند. همین مسئله چاق شدن شکم و پهلوها، ران ها و سایر قسمت های بدن می شود. در آنچه برای خوردن انتخاب می کنید حساس باشید و آن را در وعده های بیشتر میل کنید.

مصرف نمک را قطع کنید
نمک یکی از جدی ترین دشمنان کسانی است که می خواهند وزنشان را پایین بیاورند چون بدن را مجبور می کند آبی را نگه  دارد که به طور طبیعی دفع می گردد. درنتیجه این حفظ آب، بدن دیگر آنطور که باید مایعات را فیلتر نکرده و موجب می شود که آب کمتری بنوشیم و مشکلاتی که در نکته اول ذکر کردیم اتفاق بیفتد. وجود نمک اضافی در بدن، سیستم تصفیه داخلی بدن را مختل می کند که درنتیجه آن متابولیسم پایین می آید.

برای کاهش مصرف نمک به طور جدی، فقط نپاشیدن آن بر روی غذا کافی نیست. باید برچسب موادغذایی که خرید می کنید را هم مطالعه کنید تا از میزان سدیم، چربی و قند آن آگاه شوید. سعی کنید تا می توانید موادغذایی خریداری کنید که کمتر از این سه مواد در خود داشته باشند.

به طور منظم ورزش کنید
نکته کلیدی در ورزش این است که ضربات قلبتان را بالا ببرید تا قلبتان تندتر بتپد. اینکار سرعت سوختن چربی ها در بدن را بالا می برد. پس هر ورزشی که شما را به این هدف برساند ورزشی خوب محسوب می شود.

نکاتی که در این زمینه مطرح می شود این است که،

۱) کاری را انتخاب کنید که از انجام آن لذت می برید تا اینکار را برایتان انجام دهد،

 ۲) راهی پیدا کنید که از آن کار لذت ببرید. خیلی ها ماشین های گران  قیمت می خرند به این امید که قیمت بالای آن باعث شود که سوارش شوند. اما اشتباه می کنند.

یک ورزش بسیار خوب بالا و پایین رفتن از پله هاست. اگر در خانه تان پله دارید، دیگر هیچ غصه ای نداشته باشید. خیلی ها دوست دارند موقع انجام این فعالیت ها به موسیقی گوش دهند و این ورزش بسیار خوب است چون یک نیمه سخت (بالا رفتن) و یک نیمه آن آسان (پایین آمدن) است.

در کنار پله  نوردی می توانید انواع و اقسام فعالیت های ساده ای را در اینترنت پیدا کنید که می توانید در خانه خودتان هم انجام دهید. سعی کنید حداقل روزی ۱۰ تا ۲۰ دقیقه را به چنین فعالیت هایی اختصاص دهید. باید آن را جزئی از برنامه روزانه خودتان درآورید. حداقل برای یک ماه به خودتان اجازه ندهید که آن را پشت گوش بیندازید و بعد از یک ماه خواهید دید که یکی از عادت های زندگیتان شده  است.

با اینکه این نکات نمی تواند یک شبه شما را از فردی چاق به یک مانکن تمام عیار تبدیل کند اما واقعیت این است که هیچ کار دیگری هم نمی تواند به این سرعت برایتان نتیجه بیاورد. به هیچ  وجه گول تبلیغاتی که قرص های رژیمی و چربی سوز را تبلیغ می کند نخورید چون فقط وضع بدنتان را بدتر می کند. فقط کافی است روی این چهار نکته تمرکز کنید تا ببینید چقدر عالی نتیجه خواهید گرفت.

منبع: مردمان

(Visited 54 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *