شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
با این ٣ ترفند می توانید عادات بدتان را کنار بگذارید

با این ٣ ترفند می توانید عادات بدتان را کنار بگذارید

اختصاصی چاره چی/ برخی از ما، روزانه عادت های بدی را انجام می دهیم که حتی از آن ها مطلع نیستیم، این عادات بد می تواند مثل جویدن ناخن، مکیدن انگشت و … فیزیکی و در ارتباط با خودمان باشد یا مثل بدگویی و غیبت کردن در ارتباط با دیگران باشد.

بسیاری ازعادت های بد را نه تنها خودمان دوست داریم ترک کنیم بلکه اطرافیانمان نیزاز ما چنین انتظاری دارند واگر بدانند قصد ترک این عادات را داریم خوشحال می شوند.

عادت کردن به یک رفتار به خصوص اگر رفتاری بد و نامناسب باشد در واقع مانع از رشد و پیشرفت انسان می شود و به مرور زمان افراد را از جامعه و اطرافیانشان دور می  کند.

بسیاری از عادات منفی که ما داریم می تواند زندگی ما را نابود کند، و تنها با اراده و استقامت می توانید آن ها را کنار بگذارید. در ادامه به راه هایی برای ترک عادات منفی می پردازیم.

۱- ایجاد تغییر

در ابتدا باید عادت های بدتان و عوامل بوجود آورنده ی آن ها را شناسایی کنید، یکی از مهم ترین عوامل در ایجاد عادات منفی شرایط و مکانی است که در آن ها مجبور به این رفتارها می شویم و تغییر محل زندگی یا جایی که شما را مجبور به انجام عادات خاصی می کند، می تواند کمک بزرگی به فراموش کردن آن ها بکند.

۲- تعیین زمان

به خودتان برای تغییر زمان بدهید، نباید از خودتان توقع داشته باشید که ظرف چند روز همه ی عادات بد را به کلی فراموش کنید، به مرور می توانید آن ها را کمتر انجام دهید، برای خودتان زمان تعیین کنید که در طول یک هفته چقدر از عادات بدتان را فراموش می کنید، با این روش و گذشت چند ماه به نتایج بهتری می رسید.


۳- کمک گرفتن از دوستان

از یکی از اعضای خانواده یا دوستان صمیمی تان که با آن ها راحت هستید و می توانید با خیال راحت با آن ها صحبت کنید، بخواهید که در انجام این کار به شما کمک کند.همراهی دیگران موجب می شود تا شما اعتماد به نفس و انگیزه بیشتری برای ترک عادات منفی پیدا کنید و با وجود آن ها سختی های ناشی از ترک عادت را احساس نکنید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.greatist.com

(Visited 55 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *