روش اول غیرفعال کردن کامنت ها در اینستاگرام:
بیشتر کاربران با روش ارسال تصاویر در اینستاگرام آشنا هستند و نیازی به شرح دوباره این روش در این مطلب نیست اما روش اول غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام به آخرین مرحله ارسال تصویر در اینستاگرام مرتبط است.

turn-off-commenting-in-instagram

این یعنی دقیقا مانند تصویر شماره گذاری شده بالا، هنگامی که کلیه مراحل آماده سازی تصویر از جمله برش، اعمال فیلترها، نوشتن توضیح یا کپشن و تگ کردن افراد و اضافه کردن مکان و غیره را انجام دادید در آخرین مرحله و در انتهای صفحه و در پائین بخش Share با زدن گزینه Advanced Settings به صفحه بعدی هدایت می شوید که در آن می توانید گزینه خاموش کردن کامنت Turn Off Commenting را فعال کنید. بعد از فعال شدن گزینه می توانید با برگشت به صفحه قبل دکمه انتشار را بزنید و تمام!

روش دوم غیرفعال کردن کامنت ها در اینستاگرام ( روش ساده تر):

این روش بیشتر زمانی به کار می  آید که پس از ارسال یک تصویر یا ویدئو یادتان می افتد که فراموش کرده اید که گزینه خاموش کردن کامنت ها را فعال کنید.

turn-off-commenting-in-instagram-02

در این هنگام کافیست سه نقطه بالای تصویر یا ویدئویی که می خواهید کامنت را در آن غیرفعال کنید را زده و بلافاصله گزینه Turn off commenting را بزنید تا بخش نظرات پائین پست شما غیرفعال شود. برای فعال کردن مجدد بخش نظرات می توانید از همین روش استفاده کرده و این بار گزینه ‏Turn on commenting را بزنید.

سوالات رایج:

– این قابلیت فعلا باید برای تک تک تصاویر پیش و یا پس از انتشار تنظیم مي شود و هنوز قابلیت غیرفعال کردن کامنت برای کلیه تصاویر اکانت به صورت پیشفرض عرضه نشده است.

– پس از غیرفعال کردن بخش کامنت و نظرات، علامت کامنت و تعداد آن ها از پائین تصاویر حذف شده و از این موضوع می توانید متوجه حذف شدن بخش کامنت ها و غیرفعال شدن آن شوید.

turn-off-commenting-in-instagram-03

– پس از غیرفعال کردن کامنت ها در صورتی که قبلا فردی یا افرادی کامنت گذاشته باشند، کلیه کامنت ها از دسترس خارج شده و دیده نمی شوند و حتی کسانی که کامنت گذاشته باشند نیز به کامنت ها دسترسی نخواهند داشت.

– پس از فعال کردن مجدد بخش کامنت در یک پست، کلیه نظرات به حالت قبل بازگشته و در دسترس خواهد بود.

منبع: فارنت