پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
با راز و رمزهای گرفتن سلفی های زیبا و حرفه ای آشنا شوید

با راز و رمزهای گرفتن سلفی های زیبا و حرفه ای آشنا شوید

اختصاصی چاره چی/ امروزه تب عکس های سلفی به همه سرایت کرده که معمولا توسط دوربین موبایل یا دوربین عکاسی، توسط خود شخص گرفته می شود.

اما برای گرفتن این عکس ها، تنها کاری که اکثر ما هنگام گرفتن عکس سِلفی انجام می دهیم، این است که دوربین جلویی گوشی را رو به خود گرفته و شاتر را می فشاریم که این همه ی ماجرا نیست.

– زوایه های مختلف

زمانی که می خواهید از خودتان سلفی بگیرید بهتر است نیم رخ صورتتان را تغییر دهید یا جای دوربین را عوض کنید تا ببینید از کدام طرف جذاب تر به نظر می رسید.


– نحوه قرار گرفتن شانه ها

معمولا به سختی می شود عکس های سلفی را به گونه ای تنظیم کرد که هر دو شانه ها در آن بیفتد، اما اگر هر دو شانه شما در کادر قرار دارد می توانید زاویه آن ها را عوض کنید تا جذاب تر به نظر برسید.

– نور کافی

باتوجه به کیفیت کمتر و نداشتن فلاش در دوربین های دوم، نور کافی مهم ترین نکته در گرفتن عکس های سلفی است، اگر در فضای بسته هستید، ایستادن کنار پنجره یا روشن کردن چراغ ها را فراموش نکنید.اما در محیط بیرون بهترین زمان برای سلفی گرفتن، یک ساعت بعد از طلوع آفتاب و یک ساعت قبل از غروب آن است.صورت تان را نسبت به جایی که منبع نور است تغییر دهید تا بیشترین روشنایی و کیفیت عکس را تجربه کنید.

– ایده های جدید

اگر تغییرات جدید مثل رنگ مو ، کوتاه کردن موها، گرفتن عینک جدید، خریدن یک حیوان خانگی دوست داشتنی و .. را انجام داده اید، آن ها گزینه های مناسبی برای سلفی گرفتن هستند و عکس های شما را از یکنواختی در می آورند.

– کارهای متفاوت

اگر در حال انجام کار جذابی مثل اسکی ، کوهنوردی، غواصی و … هستید، اینها عکس های شما را جذاب تر می کنند.


– لوازم زینتی

در عکس ها می توانید از گردنبند، کلاه، یا زیور آلات دیگر هم استفاده کنید.

– بروز احساسات واقعی

در هر شرایطی هستید، اجازه دهید احساساتتان در صورت شما نمایان باشد.این کار عکس ها را از حالت تکراری در می آورد.پس لبخند بزنید، اخم کنید و …

– عکاسی تمام قد

برای آنکه یک عکس تمام قد بگیرید بهتر است جلوی آینه بایستید، قوز نکنید تا قد بلند تر به نظر برسید، زاویه دوربین را عوض کنید و از بهترین نما سلفی بگیرید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.improvephotography.com

(Visited 34 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *