شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
چگونه در زمستان کمپ بزنیم؟

چگونه در زمستان کمپ بزنیم؟

تابستان معمولا شلوغ ترین فصل کمپینگ است. ولی افرادی هستند که ترجیح می دهند زمستان ها این کار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های زیبایی که دراین فصل در طبیعت می بینید هیچ زمانی از سال وجود ندارند.

در فصل زمستان پشه و حشره های نیش زننده فعالیتی ندارند. بخاطر اینکه مردم کمتر در زمستان طبیعت گردی می کنند مکان های زیادی برای برپا کردن چادر در دسترس است. و البته زیبایی های زمستان  هر ماجراجوی واقعی را به خود می خواند. البته اگر می خواهید زمستان در طبیعت کمپ بزنید باید مواردی را رعایت کنید:

چه بپوشیم؟
نکته ی اساسی پوشیدن چند لایه لباس است. می توانید از این سیستم استفاده کنید: نزدیک ترین لایه به پوست یک لباس الیاف مصنوعی آستین بلند، بعد از آن یک زیرپوش یا جلیقه ی پشمی و در نهایت یک ژاکت پرزدار. اگر هوا بارانی بود ژاکت رویی را با یک بادگیر  عوض کنید. می توانید در طول راه رفتن دولایه ی رویی را دربیاورید ولی جوری در کوله تان قرار دهید که دردسترس باشد.
یک کلاه و دستکش هم همراه داشته باشید. جوراب های ضخیم پشمی بپوشید و یک جفت اضافه ببرید. قبل از خواب هم حتما لباس های خیس تان را دربیاورید.

کجا توقف کنیم؟
در هایک های زمستانی وپاییزی خورشید روزتان را مشخص می کند. وقتی خورشید پشت افق ناپدید شد، وقت برگشتن به چادر است.
چادرتان هرچه کوچک تر باشد بهتر است. بدن تان یک چادر کوچک را بهتر گرم می کند.  چادری ببرید که بتواند مقابل باد و برف مقاومت کند.
کیسه خواب خوبی انتخاب کنید که بتواند عایق خوب باشد و بدن تان را در دمایی که عادت دارید نگه دارد.
یک پد زیر کیسه خواب تان بیندازید. نه تنها جای خواب تان را نرم تر می کند بلکه باعث می شود سرمای زمین در طول شب به بدن تان منتقل نشود.

camping-in-the-snow-ata-3

چه بخوریم و بنوشیم؟
حتما از پیش غذا استفاده کنید. می توانید از شیرینی های گندمی با پنیر استفاده کنید. پیش غذاهای زیادی هستند که می توانید در کوله گردی های تان از آن ها به راحتی استفاده کنید. سوپ یکی از بهترین گزینه هاست.
در کمپ های زمستانی باید آب بیشتری بنوشید. بدن تان برای تنظیم دما از آب استفاده می کند و چون کمتر عرق می کنید حواس تان به کم شدن آب بدن تان نیست.
نوشیدنی گرم بخورید. از فلاسک ها و ماگ های عایق استفاده کنید. می توانید بطری یا ماگ تان را در کوله تان بگذارید تا بیشتر عایق گرما باشد.
برای حفظ ذخیره ی آب تان از یخ زدن می توانید از کیت های عایق استفاده کنید، یا میان لباس های تان قرار دهید و بعد از هربار نوشیدن آن را تمیز کنید.
با رعایت نکته های بالا می توانید کمپینگ زمستانی خوبی داشته باشید و از شگفتی های طبیعت در این فصل هم لذت ببرید.

منبع: گردالی

(Visited 11 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *