دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
اگر این نشانه ها را احساس کردید، زمان قطع ارتباط با دوست تان فرا رسیده!

اگر این نشانه ها را احساس کردید، زمان قطع ارتباط با دوست تان فرا رسیده!

اختصاصی چاره چی/ در زندگی با افراد زیادی آشنا می شویم که بودن در کنار تعدادی از آن ها نه تنها موجب آرامش ما نمی شود بلکه ما را از آنچه هستیم عقب تر می برد.پس در این مواقع باید منطقی تر فکر کنیم.

همیشه به یاد داشته باشید که افراد را نباید تا ابد در دایره ی روابط اجتماعی تان نگه دارید، آن ها با گذشت زمان تغییر می کنند پس شما هم در ارتباط با رفتار با آن ها باید تغییر کنید و خجالت را کنار بگذارید.

شاید کنار گذاشتن دوستان منفی از زندگی مان تجربه ی دردناکی باشد اما بهتر از این است که این رابطه ی نادرست را با آن ها ادامه دهید و همیشه از این بابت ناراحت باشید.

اگر روابط اجتماعی شما با دوستانتان ۸ نشانه ی زیر را دارد، زمان آن رسیده که از آن ها فاصله بگیرید.

۱ – رابطه یک طرفه

اگر احساس می کنید در یک رابطه ی دوستانه تنها شما برای ارتباط و تعامل با دوست تان تلاش می کنید و با وجود آنکه با او در این زمینه صحبت کرده اید، هیچ تغییری را متوجه نشده اید، بهتر است از او فاصله بگیرید تا ارزش واقعی شما حفظ شود.


۲ – رفتارهای کنترل کننده

به رابطه تان بیشتر فکر کنید. اگر احساس می کنید در این رابطه خودتان نیستید و دائما مجبورید برای ارتباط با دوست تان عوض شوید، قطعا این یک رابطه ی سمی برای شما است.در روابط سالم و صمیمانه هر دو طرف از اینکه با هم با صداقت کامل برخورد می کنند، هیچ گاه پشیمان نمی شوند، اما در روابط سمی، افراد منفی از آنچه واقعیت شما است و به آن ها ابراز می کنید سوء استفاده می کنند و شما مجبور می شوید خودتان را تغییر دهید.

۳- درجا زدن

ضرب المثل جالبی وجود دارد که می گوید شما شبیه به ۵ نفر از صمیمی ترین افرادی که در کنارتان هستند می شوید.اگر دوست شما اخلاق های منفی مثل خشونت ، دروغ گفتن، تهمت زدن به دیگران و … را دارد ، به احتمال زیاد شما هم با گذشت زمان بعضی از اخلاق های او را پیدا می کنید و همین موضوع مانع از رشد و تکامل شما می شود.

۴- حسادت

شما نباید در یک رابطه ی دوستانه احساس کنید که در یک رقابت دائمی به سر می برید، این کار آرامش را از شما می گیرد و نمی توانید از زندگی اجتماعی تان لذت ببرید.پس اگر احساس کردید دوست تان تنها تمرکزش روی برتری پیدا کردن بر شما است، احساس خطر کنید.

۵- تنها نکته مثبت : خاطرات گذشته

اگر تنها دلیل تان برای ارتباط با فردی، خاطرات خوب شما در گذشته است، این رابطه به شما ضرر می زند، زیرا شما در حال حاضر زندگی می کنید، نه در گذشته، و همه ی آدم ها نسبت به گذشت شان عوض می شوند و دوست شما هم قطعا همان فرد ۱۰ یا ۲۰ سال پیش نیست.

۶- بیهودگی

اگر برای خودتان ارزش و احترام قائل شوید قطعا به این نتیجه می رسید که یک رابطه دوستی سالم باید به شما چیزهایی را آموزش دهد و منافع معنوی برایتان داشته باشد، پس مطمئن شوید که چیز مثبتی بین شما و دوست تان رد و بدل می شود، مثل لذت بردن از کنار هم بودن، درد و دل کردن، انگیزه دادن و …

۷- ابعاد منفی رابطه

اگر ویژگی های منفی رابطه ی شما بیشتر از ویژگی های مثبت آن است و شما دائما در حال جر و بحث کردن و اثبات خود به دوست تان هستید، نیازی نیست تا به هر نحوی شده این رابطه را حفظ کنید.

۸- کاهش اعتماد به نفس

با توجه به اینکه در دنیای مدرن امروزی سطح استرس مردم بالاتر رفته دوستی شما باید به نحوی باشد که استرس و ناراحتی هم را کم تر کنید.حمایت عاطفی و کمک به حل مشکلات لازمه ی یک دوستی سالم و طبیعی است.با این روش شما می توانید بفهمید که دوست تان در کنار شادی ها، هنگام ناراحتی هم کنار شما است و همین موضوع اعتماد به نفس شما را بالاتر می برد.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.lifehack.org

(Visited 380 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *