شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
چند تکنیک برای از بین بردن تیرگی سر زانو

چند تکنیک برای از بین بردن تیرگی سر زانو

تیرگی سر زانوها با انباشته شدن سلول های مرده بر سطح پوست ایجاد می شود؛ بنابراین از زانوهایتان بطور مرتب لایه برداری کنید. اگر شما بطور منظم زانوهایتان را تمیز نکنید، یا اینکه دائما آن ها را به جایی بمالید، ممکن است سر زانوهایتان تیره شود.ما در این مطلب شما را راهنمایی می کنیم برای رفع تیرگی سر زانوهای تان.

 

  • ۱ قاشق چای خوری آب لیمو، ویتامین E و گلیسیرین را در ۴ قاشق غذا خوری شیر مخلوط نمایید. مخلوط را به محدوده تیره سر زانو های خود مالیده و ماساژ دهید. ۱۵ دقیقه مخلوط را به حال خود رها کرده، سپس با آب گرم بشویید.

 

  • آبلیمو و روغن نارگیل را باهم مخلوط کرده و به زانوهایتان بمالید.

 

  •  یک لیمو ترش را برش زده و به محدوده تیره پوست زانویتان بمالید. زانوهایتان را با سنگ پا لایه برداری کنید، اما حواستان باشد که با شدت این کار را انجام ندهید. سپس زانوهایتان را مرطوب کرده و با روغن خردل آن ها را ماساژ دهید، سپس کاملا بشویید.

 

  • سعی کنید همیشه زانوهایتان را مرطوب نگاه دارید، این کار از بوجود آمدن تیرگی جلوگیری می کند. برای این منظور می توانید از کره کاکائو یا عسل بعنوان مرطوب کننده استفاده نمایید. یک گیاه آلوئه ورا را برش زده و قسمت گوشتی داخل گیاه را به محدوده تیره ی زانوهایتان بمالید.

 

  • می توانید مخلوط ماست و آرد نخود که از آن خمیری غلیظ بدست می آید را نیز استفاده کنید کنید. زانوهایتان را با این مخلوط ماساژ داده، صبر کنید تا خشک شود، سپس با آب گرم بشویید. از محصولات روشن کننده پوست استفاده کنید. این محصولات از عناصری مانند اسید لاکتیک، عصاره شیرین بیان، اسید کوجیک، عصاره آلفا آربوتین، پودر امبلیکا، کره درخت روغن قلم، روغن گل پامچال و عصاره گریپ فروت ساخته شده اند که می توانند زانوهای شما را در دو تا سه هفته روشن کنند. برای استفاده از این محصولات دستورالعمل شان را پیروی کنید.

منبع: مجله تناسب اندام

(Visited 56 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *