جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
تکنیک هایی برای مقابله با استرس در کودکان

تکنیک هایی برای مقابله با استرس در کودکان

اختصاصی چاره چی / در یک بررسی انجام شده، یک سوم از والدین معتقد بودند که فرزندشان بعد از رفتن به مدرسه با استرس شدیدی به دنبال تکالیف زیاد، امتحانات و یا اذیت هم کلاسی ها روبرو شده است.

در این مطلب می خواهیم تکنیک هایی را برای مقابله با استرس در کودکتان به شما معرفی کنیم.

– آرامش

کودکانی که والدین مضطربی دارند، احتمال بیشتری دارد که دچار استرس شوند، پس بهتر است جو را آرام کرده و به کارهای او کمک کنید.

– خواب کافی

بچه هایی که خواب کافی دارند بهتر می توانند از عهده ی کارهایشان بر آمده و کمتر دچار استرس می شوند.اختلال خواب می تواند میزان استرس را تشدید کند.

– گفتگو

اگر احساس می کنید فرزندتان ناراحت است، گریه می کند یا دردهایی مثل سر درد یا دل درد دارد، بهتر است با او صحبت کنید و با استفاده از سوال هایی که می کنید، از اتفاقاتی که برایش در مدرسه افتاده بیشتر آگاه می شوید و می توانید منبع استرس او را کنترل کنید.

– تمرین آرامش

شل کردن عضلات و تنفس عمیق را به فرزندتان بیاموزید، این کار تاثیر فوق العاده ای در آرامش آن ها دارد.شما می توانید از نوشتن جملات مثبت روی دیوارهای اتاقش یا هنگام رفتن به مدرسه استفاده کنید.

– کنار گذاشتن کارهای غیر ضروری

بهتر است کودکتان را خیلی درگیر کارهای خانه و مدرسه نکنید و از زمان هایی مثل شام یا صبحانه برای کم کردن استرس کمک بگیرید.

– ارتباط با مدرسه

هر از گاهی با معلمان و مسئولین مدرسه در ارتباط باشید و از وضعیت تحصیلی و رفتاری فرزندتان آگاه شوید.


– انتقاد پنهانی

حتی اگر از وضعیت مدرسه، معلمان و تکالیف فرزندتان رضایت ندارید، بهتر است جلوی او انتقاد نکنید زیرا این کار موجب ترس و استرس بیشتر او می شود.

– محدود کردن اینترنت

امروزه بچه ها ساعت های زیادی را مشغول کار با اینترنت و فناوری های جدید هستند که این کار استرس آن ها را بیشتر می کند، سعی کنید آن ها را بیشتر وارد فعالیت های خانوادگی کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.foxnews.com

(Visited 32 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *