یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
این راهکارها روابط شما را با والدینتان بهبود می بخشند

این راهکارها روابط شما را با والدینتان بهبود می بخشند

اختصاصی چاره چی / دعواها و جر و بحث های میان پدر و مادرها و فرزندان از گذشته تا بحال وجود داشته و پدیده ای طبیعی است اما همه ما می توانیم با ایجاد تغییراتی در تفکرات و رفتارهایمان روابطمان را با والدینمان بهتر کنیم.

راهکارهایی که در ادامه می آید به بهبود روابط میان شما کمک می کند.

– شما باید شروع کننده ی این تغییر باشید و آن ها نباید خودشان را برای نزدیک تر شدن به شما تغییر دهند.

– قدردان زحمات آن ها باشید و همیشه کارها و فداکاری هایی را که برایتان انجام داده اند را برای خودتان یاد آوری کنید و برای نشان دادن قدردانی تان بهتر است با عمل به آن ها نشان دهید که دوستشان دارید.

– سعی کنید وابستگی تان را به خانواده از بین ببرید، این موضوع به این معنا نیست که آن ها را دوست ندارید، بلکه قطع وابستگی احساسی به شما کمک می کند تا کمتر درگیر جر و بحث شوید.

– حتی با وجود تفاوت های زیادی هم که بین شما و والدین تان باشد و عقاید و طرز تفکر آن ها را قبول نداشته باشید، باید به آن ها احترام بگذارید.

– بهتر است با توجه به ارزش هایی که آن ها دارند و کارهایی که دوست دارند تا در خانه انجام شود، قوانینی بین شما و آن ها نوشته شود.

– زمانیکه بحثی میان شما بوجود آمد نگذارید زمان زیادی بگذرد و هر چه سریعتر آن را حل و فصل کنید.این طولانی شدن کشمکش ها موجب بدتر شدن اوضاع می شود.

– آرام باشید و هنگام عصبانیت آن ها سعی کنید موضوع مکالمه را تغییر دهید و به آن ها بگویید که نمی خواهید ادامه دهید تا بعدا از کارتان پشیمان شوید.

– سعی کنید با آن ها به گرمی برخورد کنید، همیشه لبخند بزنید و با آغوش باز از آن ها استقبال کنید ، این رفتار ها موجب می شود تا آن ها احساس کنند که در ارتباط با آن ها نگران هستید.

– با پدر و مادرتان صادق باشید و هیچ گاه به آن ها دروغ نگویید، آن ها به راحتی واقعیت حرف های شما را می فهمند و زمانیکه به آن ها دروغ می گویید احساس می کنند که هنوز به رشد کامل عاطفی نرسیده اید و با شما مثل بچه ها رفتار می کنند.

– برای بهبود این رابطه زمان بیشتری بگذارید و به این فکر کنید که چرا می خواهید روابط تان با آن ها بهتر شود، زمانیکه پاسخ خوبی برای سوالتان پیدا کردید، تلاشتان را شروع کنید.قطعا به نتایج مثبتی خواهید رسید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.wikihow.com

(Visited 63 times, 1 visits today)