یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
اشتباهات رایجی که هنگام پرو کردن لباس انجام می دهید را بشناسید!

اشتباهات رایجی که هنگام پرو کردن لباس انجام می دهید را بشناسید!

اختصاصی چاره چی / زمانیکه به خرید می رویم به دلایل مختلفی مثل عجله کردن، نداشتن وقت کافی یا اینکه از ظاهر لباسی خوشمان آمده، از خیلی نکات هنگام پرو کردن لباس غافل می شویم که ضرر زیادی به ما می زند.

در گام اول بهتر است با فراغ بال و در زمانیکه فرصت کافی دارید به خرید بروید تا دچار اشتباهات فاحش نشوید، در گام بعد هم بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید که اغلب خانم ها هنگام پوشیدن و پرو لباس از آن غافل می شوند.

ما در این مطلب به اشتباهاتی رایج در این زمینه می پردازیم.

– شما یک سایز لباس را امتحان می کنید

زمانیکه برای پرو لباسی داخل اتاق پرو می شوید حتما باید دو سایز دیگر از لباس، یکی کوچکتر و دیگری بزرگتر را همراه خودتان برده و امتحان کنید زیرا اگر شما اطلاعات دقیقی هم از سایزتان داشته باشید باید در نظر بگیرید که دوخت لباس ها در مارک های مختلف، گاهی بسیار متفاوت از هم است پس سایزتان را پیش بینی نکنید.

– شما لباس متناسبی از زیر نمی پوشید

زمانیکه برای خرید کت می روید، نباید لباس اسپرت به تن کنید یا بافت بپوشید، قاعدتا کت را همراه با دامن یا شلوار مجلسی و بلوز می پوشید و استفاده از انواع دیگر لباس موجب اشتباه شما در انتخاب سایز و مدل می شود.

– نشستن را فراموش می کنید

گاهی هنگام خرید دامن یا شلوار تنها به آیینه نگاه کرده و بیرون می آییم در حالیکه حتما باید بنشینید تا قد و دور کمر لباس را هم در حالت نشسته امتحان کنید.گاهی قد شلوار را می پسندید اما هنگام نشستن برایتان کوتاه می شود.

– از کفش مناسب استفاده نمی کنید

زمانیکه برای خرید پیراهن یا شلوار مجلسی می روید و می خواهید آن را با کفش پاشنه بلند بپوشید حتما از فروشنده بخواهید که کفشی مناسب را در اختیارتان بگذارد تا قد لباس را چک کنید.

– از یک آیینه استفاده می کنید

حتما از چند جهت و زاویه ی مختلف لباسی را که می پوشید برانداز کنید و برای اینکار از آینه های مختلفی که در جهت های مختلف هستند استفاده کنید.

– یک طیف نور را می بینید

معمولا اتاق های پرو به گونه ای نور پردازی شده اند که شما به بهترین شکل ممکن دیده شوید.بهتر است از اتاق پرو بیرون آمده و لباس تان را زیر نورهای دیگر هم ببینید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.purewow.com

(Visited 451 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *