جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
اگر اضافه وزن دارید بعد از اين ساعت نهار نخورید!

اگر اضافه وزن دارید بعد از اين ساعت نهار نخورید!

اختصاصی چاره چی / اگر می خواهید وزنتان را کم کنید بهتر است بدانید که خوردن وعده ی نهار در ساعت مشخص آن، تاثیر زیادی روی کاهش وزن شما دارد و درصورت حجم زیاد کاری و خوردن وعده نهار در بعد از ظهر، برنامه کاهش وزن شما از اساس خراب خواهد شد.

در یک بررسی انجام شده در اسپانیا که بر روی ۱۲۰۰ نفر از کسانی که دچار چاقی یا اضافه وزن بوده اند ، انجام شده است، نشان می دهد صرف ناهار پس از ساعت ۳ بعد از ظهر روند کاهش وزن را به کلی مختل می کند.

بدن ما زمانیکه مواد غذایی را پیش از ساعت ۳ دریافت می کند، سوخت و ساز بهتری داشته و زمانیکه بعد از این ساعت ناهار بخورید متابولیسم بدن شما با مشکل روبرو شده و کالری کمتری را می توانید بسوزانید.

بدن ما پس از ساعت ۳ انسولین کمتری جذب کرده و چربی و قند مواد غذایی که می خوریم در بدن ما تجمع بیشتری پیدا می کنند که این چربی اضافه عمدتا در دور کمر جمع می شود.

fruit-and-vegetables-plate-food-clock

با توجه به اینکه نهار وعده اصلی است و میزان بیشتری مواد غذایی در این وعده مصرف می شود، دیرخوردن آن در مقایسه با صبحانه یا شام، موجب چاقی می شود.در واقع تغییر در زمان صرف صبحانه یا شام به اندازه تغییر زمان صرف نهار تاثیر ندارد.

اگر شما وعده صبحانه را حذف کنید به دلیل گرسنه تر شدن هنگام نهار تا ۴۰ درصد کالری بیشتری وارد بدنتان می شود و جذب کالری هنگام شام هم تا ۶۰ درصد بیشتر خواهد بود.

همچنین مصرف وعده شام هم بعد از ساعت هفت می تواند خطری جدی برای سلامت افراد باشد، زیرا افراد در طول شب به دلیل کم  تحرکی کالری کمتری می سوزانند که سبب چاقی، اضافه وزن و به دنبال آن ابتلا به انواع بیماری ها در بلند مدت در آن ها می شود.اما این تاثیر برای وعده ناهار به مراتب بیشتر است.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.prevention.com

(Visited 183 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *