سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
با این ٧ راهكار ساده استرس های شغلی تان را كم كنيد

با این ٧ راهكار ساده استرس های شغلی تان را كم كنيد

اختصاصی چاره چی / زمانیکه حجم زیاد کاری را قبول می کنید و بدون وقفه و استراحت کافی چند کار را همزمان با هم انجام می دهید، با گذشت زمان احساس می کنید که به دلیل خستگی، بهره وری شما در کار و زندگی کمتر شده و دچار استرس های همیشگی هستید.

علاوه بر کاهش بهره وری شما در بلند مدت عصبی شده و دچار اختلالات خواب و کمبود انرژی می شوید.ما در این مطلب برای شما راهکارهایی را آماده کرده ایم که استرس شغلی تان را کمتر می کند.

۱- خوب بخوابید

داشتن خواب کافی علاوه بر بهبود وضعیت روانی و اخلاق شما، بر روی عملکرد شناختی ذهن تان هم تاثیر گذاشته و به رشد سلول های مغزی کمک می کند.این در حالی است که کمبود خواب موجب بیماری های ذهنی و جسمی شده و شما را دچار پیری زود رس می کند.بنابراین برای انجام کارهای عقب افتاده نباید از ساعت خوابتان بزنید.

۲- ورزش را فراموش نکنید

بدن شما برای کاهش استرس و بهبود وضعیت روحی و خلق و خو به تحرک مداوم نیاز دارد.تحقیقات نشان داده پیاده روی روزانه می تواند به عملکرد شناختی شما کمک کرده و به سلامت تان کمک کند.

۳- استراحتی کوتاه در بین کارهایتان داشته باشید

حتی یک استراحت کوتاه چند دقیقه ای میان یک جلسه کاری و پاسخ دادن به تلفن می تواند تغییر چشمگیری در وضعیت روحی شما ایجاد کند.شما می توانید به فضای باز رفته و از هوای آزاد و نور خورشید هم برای کاهش استرس کاری کمک بگیرید.

۴- به مسافرت بروید

هر از گاهی برای رفتن به سفر برنامه ریزی کنید، این برنامه ی مرتب سفر به شما برای تجدید قوا و بازگشت انگیزه برای ادامه کار کمک می کند.

۵- تفریحات عصر ها و آخر هفته را از یاد نبرید

آخر هفته ها زمان خوبی برای صرف وقت با خانواده، همسر، فرزندان و کسانی است که دوستشان داریم. حتی روزهای طول هفته هم می توانند زمان مناسبی برای تفریحات کوچک باشند.پس همه ی روزتان را درگیر کار نکنید.

۶- از فضاهای مجازی دور شوید

این روزها با توجه به وجود گوشی های هوشمند و شبکه های مختلف اجتماعی، همیشه در دسترس همکاران و مدیران خود خواهید بود، اما بهتر است زمان هایی را برای خودتان در نظر گرفته و در آن زمان ها پاسخگوی وظایف متعدد نباشید، زیرا انجام این کارها در خانه استرس شما را بیشتر می کند.

۷- در سمینارها حضور داشته باشید

اگر بعد از گذشت مدتی کارتان برای شما خسته کننده شده و نیاز به تنوع در همین حوزه دارید، بهتر است در جلسات و سمینارهای مختلف مرتبط با حرفه تان شرکت کرده و با دستاوردها و افراد بیشتری در این زمینه آشنا شوید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.businesslife.info

(Visited 83 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *