سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
حقایقی که شما را به موفقیت نزدیک تر می کند

حقایقی که شما را به موفقیت نزدیک تر می کند

اختصاصی چاره چی / پیشرفتن و موفقیت برای هر کس معنا و مفهوم خاصی دارد و شرایط و فرصت هایی که برای رسیدن به آن در نظر گرفته می شود هم بر همین اساس متفاوت است.

اما برای رسیدن به موفقیت تنها تلاش و در نظر گرفتن شرایط کافی نیست بلکه آشنایی با قوانین مخصوص و به کارگیری آن ها در زندگی هم می تواند شما را سریع تر به اهداف تان رسانده و باعث موفق شدن شما در هر کاری شود.

ما در این جا به معرفی اصولی می پردازیم که از دید کارشناسان این حوزه برای رسیدن به موفقیت ضروری است.

۱- زمانی شما در حرفه و یا کسب و کارتان موفق خواهید شد که بتوانید از آن لذت ببرید.کسانیکه کارشان برای آن ها یک فعالیت خسته کننده و بی معنا است همیشه در حال دور شدن از موفقیت هستند.پس به جنبه هایی از کار که برایتان لذت بخش است مثل مسئله ی مالی یا علاقه تان توجه داشته باشید.

۲- سعی کنید با افراد مثبت ، موفق و مثبت اندیش در ارتباط باشید و از کسانیکه تفکرات منفی دارند دوری کنید.

ibm_ginni_rometty_ibm-launches-new-cognitive-businss

۳- اگر بیشتر زمانتان را روی شناسایی و شکوفا کردن استعدادها و توانایی هایتان بگذارید، بیشتر پیشرفت می کنید و از زندگی تان راضی تر خواهید بود.

۴- اگر در کاری ضعف دارید و بیش از حد برای بهبود آن تلاش کنید و به نتیجه نرسید دچار ناامیدی خواهید شد.

۵- یکی از اصول مهم برای رسیدن به موفقیت، این است که همیشه در یاد گرفتن مهارت های جدید صبور باشید و بدانید که تمرین کردن تنها کاری است که شما را در مهارت های مختلف حرفه ای می کند.

۶- برای شروع یک کار یا فرا گرفتن یک مهارت جدید همیشه خودتان را برای اشتباهاتی که در اول راه اتفاق می افتد آماده کنید.

rts56lg

۷- اگر احساس کردید در کار یا زندگی نیاز به تغییر دارید و این تغییر تاثیرات مثبتی روی زندگی شما می گذارد، از تغییر و تحول در زندگی تان استقبال کنید.

۸- برای انجام تغییرات بزرگ از خودتان انتظارات نامعقول نداشته باشید، تغییرات بزرگ با یک حرکت کوچک و به مرور بوجود می آیند.

۹- قبل از یادگیری یا پرورش مهارت های جدید بهتر است ابتدا در کار و حرفه خودتان بهترین باشید.

۱۰- گاهی اوقات دلیل شکست های ما روش های ما هستند.هیچ گاه از خودتان انتظار نداشته باشید که با روشی که در گذشته انجام داده اید و شکست خوردید، مجددا پیروز شوید.

۱۱- هیچ کس به تنهایی موفق نشده است، پس از قدرت مشورت با دیگران و کمک گرفتن از آن ها غافل نشوید.و در صورتیکه با کمک دوستان و یا آشنایان به موفقیتی رسیدید قدردان زحماتشان باشید.

۱۲- دیدگاه هیچ دو نفری نسبت به دنیا با هم برابر نیست پس بهتر است به دلیل تفاوت عقایدتان با دیگران نجنگید بلکه از این تفاوت ها برای پیشرفت فکری تان استفاده کنید.

۱۳- همیشه بر روی آنچه می توانید انجام دهید تمرکز کنید، نه آنچه در توان شما نیست.

۱۴- تا جاییکه می توانید مثبت باشید و به خواسته ها و نیازهای دیگران توجه کنید اما برای نه گفتن هم خودتان را آماده کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.businessinsider.com

(Visited 49 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *