جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
با همين بهانه هاي ساده از زندگي لذت بيشتري ببريد

با همين بهانه هاي ساده از زندگي لذت بيشتري ببريد

شاید همه ما مدت زمان زیادی است که برای آمدن روزهای خوب منتظر هستیم، اما لذت بردن از زندگی و شاد بودن برخلاف تصور بسیاری از ما بستگی مستقیم به خودمان دارد.

زندگی سخت است ومشکلات در آن کم نیست، اما آن کسی در زندگی هنرمند خوبی است که در حضور همه این موانع بهانه ای برای لذت بردن از زندگی پیدا کند لذت هایی که به سادگی موارد زیر است.

۱- بلند خندیدن

بسیاری از افراد در خندیدن سخت گیر هستند و نهایت شادی آن ها یک لبخند معمولی است.خندیدن با صدای بلند علاوه بر تاثیرات مثبتی که بر سلامت روان ما دارد، مسری است و به دوستان و خانواده مان منتقل می شود.


۲- ورزش

انجام ورزش هایی که دوست دارید به همراه موسیقی مورد علاقه تان، به خصوص ورزش های هوازی که اکسیژن بیشتری را به مغز می رسانند موجب شادی بیشتر ما می شود.

۳- محبت کردن

ارتباط داشتن با کسانی که دوستشان داریم مثل صحبت کردن، دست دادن و در آغوش گرفتن آن ها موجب آرامش ما و منتقل شدن احساسات مثبت به آن ها می شود.

۴- تماشای مناظر زیبا

تماشای طلوع یا غروب خورشید به ما چیزهایی زیادی می آموزد که دنیای پیرامونمان با این عظمت چیزهایی را برای از نو آغاز کردن و به فراموشی سپردن خاطرات بد دارد.

۵- تعریف کردن خاطرات

همیشه فکر کردن به خاطرات زیبایی که در گذشته داریم برایمان لذت بخش بوده و یادآوری آن ها در جمع های خانوادگی موجب نزدیک تر شدن افراد یک خانواده می شود.

۶- گوش دادن به صدای زندگی

توجه به برخی اتفاقات جزئی و زیبایی که در اطراف ما در حال روی دادن است حالمان را می تواند بسیار خوب کند مثل گوش دادن به صدای پرنده ها، دیدن بازی کودکان، نوشیدن یک فنجان قهوه با کسانی که دوستشان داریم و …

۷- لبخند زدن

لبخند زدن راحت ترین و خاص ترین راه برای ارتباط برقرار کردن با دیگران است و تصورات دیگران را در ارتباط با شما بسیار مثبت می کند.

۸- ابراز محبت

گفتن جمله ” دوستت دارم” شاید برای خیلی از ما سخت و تکراری باشد اما هرکسی نیاز دارد که این جمله را بشنود و به دیگران بگوید.در واقع این جمله هیچ گاه تکراری نمی شود چون علاقه ما را به اطرافیانمان یادآوری می کند.

مترجم : وحیده امینی

منبع: www.mashable.com

(Visited 103 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *