دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
نوشيدن يك ليوان آب گرم در اول صبح، معجزه مي كند!

نوشيدن يك ليوان آب گرم در اول صبح، معجزه مي كند!

اختصاصي چاره چي/ انتخاب مواد غذایی که صبح مصرف می کنید بسیار مهم است و می تواند در سلامتی شما موثر باشد.اغلب افراد به چای یا قهوه نوشیدن پس از خواب عادت دارند و یا نوشیدن آب سرد را ترجیح می دهند.

اما یافته ها نشان می دهد مصرف روزانه یک لیوان آب گرم به سلامتی سیستم گوارش و سلامت کلی بدن کمک قابل توجهی می کند که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

۱- جلوگیری از پیری زودرس

تجمع سموم در بدن موجب مستعد شدن بدن ما به انواع بیماری ها می شود که نوشیدن آب گرم می تواند این سموم را از بین ببرد و علاوه بر آن به ترمیم بافت های پوستی و افزایش انعطاف آن ها کمک می کند.

۲- کاهش درد

نوشیدن آب گرم به خصوص در زمان قاعدگی به آرام شدن درد و شل شدن عضلات کمک می کند و در درمان انواع گرفتگی ها به دلیل به جریان انداختن گردش خون، مفید است.

۳- کاهش وزن

آب گرم به دلیل بالا بردن حرارت بدن شما سوخت و ساز بدن را افزایش داده و روزانه کالری بیشتری سوخته می شود.
همچنین نوشیدن آب به همراه مقداری لیموی تازه، اشتهای شما به غذاخوردن را کم می کند.


۴- بهبود هضم غذا

آب گرم دستگاه گوارش را به هضم مواد غذایی تحریک می کند و نوشیدن آب سرد بعد از غذا می تواند کاملا برعکس عمل کند و موجب ایجا رسوبات چربی در سیستم گوارش شما شود.

۵- بهبود گردش خون

نوشیدن آب گرم با به گردش در آوردن جریان خون سموم بدن را از بین برده و شل کننده عضلات و آرامش بخش است.

۶- جلوگیری از یبوست

یبوست در واقع به دلیل بی تحرکی در سیستم گوارش ما بوجود می آید که با نوشیدن آب حرکات روده ها بیشتر شده و به کاهش درد کمک می کند.

۷- خواب راحت

اگر پس از خوردن غذا یا پیش از خواب، یک لیوان آب گرم بنوشید، با آرامش بیشتری به خواب می روید و پوست شاداب تری هنگام صبح خواهید داشت.

مترجم : وحیده امینی

منبع: لايف استايل

(Visited 234 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *